Europa Zachodnia masowo remontuje

Red.: |Data publikacji:

Branża stolarki otworowej w Zachodniej Europie przeszła przez trudny rok 2020 bez dużych problemów. Raport na ten temat zaprezentowała agencja Interconnection Consulting.

Rok 2020 branża okien w krajach Zachodniej Europy przeszła dość płynnie, analitycy wskazują, że spadek w wolumenie sprzedaży był na poziomie 3,2 proc. W omawianym okresie rósł segment renowacji, natomiast firmy okienne w segmencie budowlanym poniosły stratę. Sprzedaż okien do nowych budynków spadła w wolumenie o 4,8 proc., co oznacza, że na nowe budowy trafiło 23,2 mln jednostek okiennych. W tym roku analitycy prognozują, że kontynuowany będzie spadek wolumenu sprzedaży w segmencie budowlanym o 6,8 proc., a sektor remontowy wzrośnie o 0,7 proc.

W Niemczech, Austrii i Szwajcarii znaczący udział w sprzedaży okien ma rynek remontowy.

Według analiz, w tym roku największy udział w sprzedaży okien w segmencie remontowym będzie w Europie Południowej – bo aż na poziomie 75 proc. W przypadku krajów niemieckojęzycznych – czyli Niemców, Austrii i Szwajcarii ten udział sprzedaży okien do budynków remontowanych wynosi 53 proc.

Analitycy przyznają, że jeśli chodzi o rynki okien w Zachodniej Europie, to w minionym roku najlepsze wyniki odnotowały kraje DACH – Niemcy, Austria i Szwajcaria. Kraje te wspólnie zanotowały wzrost sprzedaży na poziomie 1,5 proc., a na ten wynik wpłynął zdecydowanie dział remontów. Spadek o 10 proc. w wolumenie sprzedaży zanotowały Wielka Brytania i Irlandia. Południe Europy – Włochy, Hiszpania i Portugalia według analityków także dobrze poradziły sobie w kryzysowym, 2020 r. Te kraje w tym roku powinny wrócić do poziomu sprzedaży z 2019 r.

Raport można przeczytać TUTAJ.

 

Zobacz również

Wzmocnienia wciąż na fali, choć z mniejszą rentownością

Wzmocnienia wciąż na fali, choć z mniejszą rentownością

MFO, producent wzmocnień stalowych, odnotował w I półroczu br. wyraźny wzrost przychodów. Zmniejszył się natomiast wypracowany zysk netto.

Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Vivento zbudował nowa halę produkcyjną, Firma planuje także kolejna inwestycję i chce zbudować magazyn wyrobów gotowych.

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

NSG i AGC podsumowały II kwartał bieżącego roku. Spółki podnosiły ceny na swoje produkty, by zrekompensować podwyżki.

1