Jeden z liderów dolnośląskiego rynku stolarki, firma Empol z podwrocławskich Źródeł, zalicza miniony sezon do udanych pod względem finansowym. Przychody tego producenta wzrosły dwucyfrowo, więc pozostaje on w czołówce swojego regionu.

W marcu 2022 roku ta rodzinna firma, specjalizująca się w produkcji okien i drzwi z PCV oraz aluminium, znalazła się w opublikowanym przez naszą redakcje Rankingu Liderów Branży Stolarki Otworowej w województwie dolnośląskim z wynikiem ok. 50 mln zł przychodów za rok 2021. Jak dowiadujemy się w rozmowie z przedstawicielem firmy, w kolejnym roku Empol powiększył swoje przychody do około 56 milionów zł.
Firma Empol dba o dalszy dynamiczny wzrost, poprzez szereg nowych wewnętrznych inwestycji. Jest to m.in. rozbudowa parku maszynowego oraz zakupienie nowej sortowni ram i centrum obróbczego. Już w III kwartale br. Empol będzie na nich pracował. Na wyniki firmy wpływa również znaczny wzrost eksportu i pojawienie się na nowych rynkach zbytu, jak chociażby w kilku krajach Ameryki Południowej. W kolejnym sezonie Empol weźmie udział w największych Międzynarodowych Targach Okien, Drzwi i Fasad Fensterbau Frontale 2024 w Norymberdze, a to z pewnością da firmie kolejne możliwości rozwoju.
A tak przyczyny sukcesów Empolu widzi pani Agnieszka Kuziora-Haręcka z działu marketingu tego przedsiębiorstwa:
Przykładamy dużą wagę do najwyższej jakości obsługi klienta i jakości naszych produktów. Takie podejście daje nam przewagę, ponieważ klienci mają do nas duże zaufanie i po prostu wracają. Rozwijamy się, szkolimy i permanentnie aktualizujemy wiedzę z zakresu nowinek technologicznych. Doradzamy i jesteśmy „rzetelnym partnerem” dla naszych klientów. To nasza recepta na sukces.
Zobacz również
Fakro otwiera fabrykę w USA
Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.
XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu
W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.
„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują
Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.