Eko-Okna właśnie rusza z budową nowej powierzchni produkcyjnej w Wodzisławiu Sląskim. Firma zapowiadała tę inwestycję w połowie 2021 roku. Eko-Okna zakończyły też projekt automatyzacji produkcji ślusarki aluminiowej.
Eko-Okna to największy producent stolarki w Polsce. Firma nie przestaje jednak inwestować w zwiększenie mocy produkcyjnych. Mimo spowolnienia w gospodarce, firma zdecydowała się na rozpoczęcie inwestycji w strefie Olszyny koło Wodzisławia Śląskiego. Swoimi planami rozwoju firma dzieliła się w zeszłym roku w czerwcu, pisaliśmy o tym TUTAJ. Producent właśnie poinformował, że w sierpniu ruszają prace budowlane, a ich zakończenie planowane jest na czwarty kwartał 2023 roku.
Producent poinformował także, że w nowej fabryce zatrudnienie znajdzie 3 tys. pracowników. To znacznie więcej, niż początkowo planowano – wcześniej mowa była o liczbie 1 tys. osób. W Eko-Oknach pracuje łącznie ponad 10 tys. pracowników. W nowej fabryce znacząco powiększą się więc kadry firmy, choć producent wcześniej informował, że część osób, które pracowały w Kornicach, przeniosą się do Wodzisławia.
W nowym zakładzie zainstalowanych będzie sześć linii do produkcji szyb zespolonych, 10 linii do produkcji okien, w tym trzy do okien drewnianych z trzema indywidualnymi lakierniami. Powierzchnia nowej hali wyniesie 117 tys. mkw. Oprócz produkcji, firma w nowym budynku planuje utworzyć magazyn wysokiego składowania oraz magazyn wyrobów gotowych.
Natomiast w zakładzie w Kornicach Eko-Okna zakończyły projekt automatyzacji produkcji ślusarki aluminiowej. Firma skorzystała z usług Uni_Link Poland, która wpięła w jeden system zarządzania cały park maszynowy. Składa się on z 18 obrabiarek CNC zakupionych od różnych dostawców maszyn. Elumatec dostarczył 12 swoich obrabiarek SBZ140 i jedną SBZ626, natomiast trzy maszyny FMC470 i dwie LMX650 wyprodukowała firma Fom Industrie, a dostarczył Fimtec. Wszystkie obrabiarki zostały przygotowane do pracy bez zbędnych przerw przez trzy zmiany w fabryce.
Zobacz również
Bogdański i Wiśniowski wspierają Sandecję, Abakus i Premium Grodzki sponsorami podlaskiego sportu
Przez lata branża stolarki była mecenasem sportu, szczególnie lokalnego i nie inaczej jest w nowo rozpoczynającym się sezonie. W ostatnim czasie umowy sponsoringowe podpisały Abakus, Bogdański, Premium Grodzki oraz Wiśniowski.
Ogólnopolskie Forum Stolarki 2025 – ruszyła sprzedaż biletów!
Ogólnopolskie Forum Stolarki 2025 odbędzie się w dniach 15–16 października 2025 w Hotelu Vienna House Andel`s Łódź. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
Arkadiusz Muś założy partię polityczną?
W ostatnich dniach media obiegła informacja o tym, że na horyzoncie pojawiła się nowa partia polityczna, której inicjatorem miałby być Arkadiusz Muś, właściciel Press-Glass.