Eko-Okna po raz kolejny największym inwestorem

Red.: |Data publikacji:

Firma Eko-Okna jest największym inwestorem w tym roku w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. To kolejny rok z rzędu, w którym producent stolarki zajmuje pierwszą pozycję pod kątem planowanych wydatków na rozwój.

W 2019 r. Eko-Okna deklarowały inwestycje o wartości 200 mln zł. Wśród firm, które mają siedzibę na terenie KSSE i zdecydowały się rozwijać, kwota zaplanowanych wydatków przez producenta stolarki była najwyższa. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Także w tym roku, według podanych informacji przez KSSE, Eko-Okna są największym inwestorem w katowickiej strefie. Jeśli chodzi o wartość inwestycji, to KSSE poda je za kilka dni, już na sam koniec roku.

Eko-Okna w tym roku inwestowały nie tylko w infrastrukturę produkcyjną. Firma angażowała się w wiele innych projektów, o których wielokrotnie informowaliśmy w naszym serwisie. Ostatnio otwarty został budowany przez producenta budynek zakonny (szczegóły). W ostatnich dniach, jak donoszą m.in. naszraciborz.pl, Eko-Okna wsparło kwotą 1,5 mln zł szpital w Raciborzu. Są w nim leczone osoby z COVID-19. Producent z Kornic w tym roku już drugi raz wspomógł tę placówkę medyczną. Wiosną Eko-Okna przekazały na konto szpitala milion zł (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Zobacz również

Włosi polubili plastikowe okna

Włosi polubili plastikowe okna

W 2021 r. we Włoszech wzrosło o 16 proc. zużycie PCW w budownictwie. Ten wynik to wzrost popytu na plastikowe okna i drzwi.

Eko-Okna nie będą finansowały obwodnicy Raciborza

Eko-Okna nie będą finansowały obwodnicy Raciborza

Eko-Okna wycofały się z finansowania budowy obwodnicy. Firmie nie odpowiada przebieg zaproponowanej trasy. Projekt budowy może przez to upaść.

ASSA ABLOY inwestuje w produkcję drzwi p-poż.

ASSA ABLOY inwestuje w produkcję drzwi p-poż.

Assa Abloy Mercor Doors inwestuje w rozbudowę fabryki w Dobrzeniu Wielkim pod Opolem. Efektem wdrożenia automatyzacji produkcji będzie podwojenie aktualnych mocy i, pomimo automatyzacji, zwiększanie zatrudnienia o 10 proc. rocznie.

1