Eko-Okna to największy inwestor w KSSE

Red.: |Data publikacji:

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna zalicza miniony rok do bardzo udanych. Największym inwestorem w tej strefie okazały się Eko-Okna.

W minionym roku Katowicka SSE pozyskała inwestycje o wartości ponad 3,5 mld zł. Jak przyznają przedstawiciele strefy, największym inwestorem jest producent stolarki otworowej, firma Eko-Okna. Pod Raciborzem przygotowywane są inwestycje o wartości 200 mln zł. Firma zadeklarowała ponadto, że zatrudni 50 nowych osób. Inne firmy, które w ostatnich latach zainwestowały w KSSE z branży stolarki otworowej, to m.in. Wkręt-Met, Sapa czy Guardian.

W tym roku KSSE pozyskała już 11 kolejnych, nowych inwestycji o wartości 0,5 mld zł. Wśród firm, które zamierzają inwestować na Śląsku jest m.in. Betafence, producent bram i ogrodzeń. Firma utworzy w Katowicach centrum usług wspólnych. Inwestycja warta jest 10 mln zł. Betafence planuje zatrudnić ok. 40 osób.

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1