Drutex notuje rekordowe wyniki sprzedaży

Red.: |Data publikacji:

Drutex podsumował pięć miesięcy pod względem handlowym. Okazało się, że ostatnie zawirowania wokół firmy nie wpłynęły negatywnie na sprzedaż.  Z danych wynika, że w maju była ona rekordowa. Firma odnotowała niemal 20-procentowy wzrost przychodów!

W ostatnich miesiącach głośno było o Drutexie nie tylko w mediach branżowych, ale i ogólnopolskich. Firma w lutym, a także w marcu przechodziła zawirowania związane z prawem własności. Konflikt pojawił się miedzy Leszkiem Gierszewskim a jego żoną, córką i zięciem. Szeroko na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

W marcu powołany został nowy zarząd, a także wybrani nowi dyrektorzy działów handlowego i produkcyjnego. Jednocześnie zdecydowano o kolejnych inwestycjach w Bytowie. Powstaną nowy biurowiec, a także kolejna hala produkcyjna. Jak się okazuje, wydarzenia z początku roku nie wpłynęły negatywnie na działalność Drutexu, a wręcz odwrotnie, przyczyniły się do rozwoju. Świadczyć o tym mogą wyniki handlowe – producent podał, że w maju zanotował rekordowy dla siebie wzrost sprzedaży o 19,5 proc., a biorąc pod uwagę pierwsze pięć miesięcy wzrost był na poziomie 14,5 proc.

Co ciekawe, marka Drutex ma też wysoką reputację wśród klientów. Właśnie opublikowane zostały wyniki 14. edycji badania przeprowadzonego przez Premium Brand, w którym wybrano marki o wysokiej reputacji. W tegorocznej edycji została wyłoniona najlepsza czternastka. Wśród takich marek jak Cisowianka, Śliwka Nałęczowska czy Lotto znalazła się także marka Drutex. Jak widać duża obecność w mediach ogólnopolskich sprzyja rozpoznawalności marki, a także przyznawania jej wysokiej oceny.

Zobacz również

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Grupa Kęty zamieściła na swojej stronie komunikat informujący o zawarciu przedwstępnej warunkowej umowy nabycia udziałów w Selt.

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Podczas trwającego jubileuszu 30-lecia Oknoplastu przedstawiona została nowa identyfikacja wizualna Grupy Oknoplast. Zaprezentowano zostało nowe logo Grupy.

Optymizm w Grupie Sanco

Optymizm w Grupie Sanco

Grupa Sanco zorganizowała w połowie maja doroczne spotkanie dla firm stowarzyszonych. Odbyło się ono w Gdańsku.

1