Dormakaba zakończyła rok finansowy ze wzrostem

Red.: |Data publikacji:

Grupa Dormakaba podliczyła swój rok finansowy 2021/2022. W tym czasie sprzedaż była wyższa o ponad 10 proc. w porównaniu z poprzednim okresem rozliczeniowym.

Grupa Dormakaba zaprezentowała właśnie wstępne wyniki za rok finansowy 2021/2022, który zakończył się w czerwcu. Spółka poinformowała, że wartość sprzedaży wyniosła 2,757 mld franków szwajcarskich (ok. 13,45 mld zł) w porównaniu do 2,499 mld franków (ok. 12,19 mld zł) w poprzednim okresie finansowym. Wzrost organiczny był na poziomie 7,7 proc.

Także polski oddział odnotował wzrost. Wartość sprzedaży Dormakaby Polska w omawianym właśnie okresie finansowym była wyższa o 10 proc., niż zakładany budżet. Jeśli porównywać obecne dane do tych z roku 2020/2021, to przychody z zakończonego właśnie roku są wyższe o 18 proc.

Grupa poinformowała również, że skorygowany EBITDA wyniósł 372 mln franków (ok. 1,81 mld zł) w porównaniu do 362 mln (ok. 1,76 mld zł) rok wcześniej. Dormakaba przyznaje, że w drugim półroczu odnotowała wysoki popyt na swoje produkty, jednak na działalność wpływało także szereg negatywnych czynników. Przede wszystkim był to niedobór komponentów budowlanych, szczególnie elektronicznych i problemy z siłą roboczą, co wpłynęło na opóźnienia w realizacji zamówień. Spółka informuje też, że podwyżki cen tylko częściowo zrekompensowały inflację (w krótkim okresie).

Jim-Heng Lee, prezes Dormakaby komentuje:

Chociaż przekroczyliśmy nasze cele dotyczące wzrostu, nie zrealizowaliśmy naszych wytycznych dotyczących marży EBITDA w tym trudnym środowisku inflacyjnym. Podnieśliśmy ceny i będziemy to robić nadal, aby zrekompensować dalsze efekty inflacyjne.

 

Zobacz również

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice opublikował swój pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju. Firma prezentuje w nim nową strategię rozwoju.

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Dako otworzył właśnie swój nowy showroom w swojej siedzibie w Nowym Sączu. Także Aluprof inwestuje w salon, który otworzy w Wietnamie.

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Compremum podliczyło wyniki ze sprzedaży za trzy kwartały. Spółka osiągnęła sprzedaż ponad 167 mln zł, w tym 13 proc. to stolarka.

1