DFM Doors rośnie w siłę

Red.: AK |Data publikacji: 2021-02-02

Należąca do grupy Mercor spółka DFM Doors tryumfalnie zamyka rok 2020. W minionym roku opatentowała 12 typów ościeżnic do drzwi, a ponadto może pochwalić się wzrostem i dużymi inwestycjami w rozwój, a już niedługo sfinalizuje kolejną rozbudowę.

Fot. DFM Doors

W 2020 roku W I półroczu roku obrotowego 2020/21 (czyli w okresie marzec-wrzesień 2020) najmłodsza spółka grupy Mercor w Polsce zanotowała blisko 20 mln zł sprzedaży, co oznacza wzrost o 54 proc. r/r.

W 2020 roku firma rozbudowała dwa nowe centra obróbcze do produkcji ościeżnic i jest obecnie na końcowych etapach modernizacji linii produkcji w zakładzie w Opolu, która pozwoli zwiększyć automatyzację linii do oddzieleń przeciwpożarowych pod lakierowanie proszkowe. Łączne inwestycje DFM Doors w I półroczu 2020/21 wyniosły 3,5 mln zł. 

Produkty realizowane przez DFM Doors są dostarczane zarówno na rynek polski jak i na rynki zagraniczne, takie jak: Francja, kraje Beneluksu czy kraje DACH. Spółka rozpoczęła produkcję w II połowie 2017 roku. Po dwóch latach działalności przekroczyła punkt rentowności, a w trzecim roku zaczęła przynosić zysk. Jak twierdzą przedstawiciele grupy, DFM ma coraz większy wpływ na całościową wpływ na wartość zamówień grupy Mercor, o których więcej przeczytasz TUTAJ.

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1