Mercor imponująco zamknął rok 2020

Red.: AK |Data publikacji: 2021-01-15

Grupa Mercor zamyka rok 2020 ze znacznym wzrostem wartości zamówień i wita w strukturach nową spółkę.

W grudniu 2020 roku Mercor pozyskał  zamówienia o wartości sięgającej około 47,6 mln zł. Oznacza to 91 proc. wzrost w porównaniu z grudniem 2019, kiedy to kwota zleceń wyniosła 24,9 mln zł.

W całym roku 2020 wartość zdobytych przez grupę kontraktów opiewała na niemal 220 mln zł. To o ok. 25,5 mln zł więcej, niż w roku poprzednim. Jest to wzrost o 13 proc. w stosunku do 2019 r.

Krzysztof Krempeć, Prezes Zarządu Mercor S.A.:

2020 rok był trudny. Wymagał wprowadzenia z jednej strony oszczędności, a z drugiej intensyfikacji sprzedaży zagranicznej.  Strategia wyznacza nam kierunki działania na nowy rok.

Miesięczna wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor S.A.

Jak twierdzą przedstawiciele firmy, coraz większy wpływ na wartość zamówień ma spółka DFM Doors. Założona w 2017 roku firma zajmuje się produkcją przeciwpożarowych drzwi drewnianych i stalowych oraz drzwi stalowych bez odporności ogniowej.

O wynikach finansowych grupy w pierwszym półroczu jej roku obrotowego pisaliśmy już TUTAJ.

Nowa spółka Mercor

Grupa ogłosiła właśnie utworzenie nowej spółki – Mercor Fire Protection UK, która będzie prowadzić sprzedaż produktów grupy w Wielkiej Brytanii oraz w Irlandii. Nowa spółka ma umacniać pozycję polskiej marki na rynku brytyjskim i umożliwiać pełną obsługę tamtejszych klientów. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, grupa posiada już klientów na tamtejszych rynkach, a do ciekawszych realizacji Mercor w Wielkiej Brytanii zaliczyć można m.in. prace wykonane na Stadionie Olimpijskim w Londynie.

Zobacz również

Alu in – nowa marka Abakusa

Alu in – nowa marka Abakusa

Abakus tworzy nowy brand o nazwie Alu in. W ramach wyodrębnionej w strukturach firmy marki oferowana będzie stolarka aluminiowa oparta na systemach Aluprof i Schüco. Planowane są dwie linie produktowe: Alu Industrial Aluprof oraz Alu Intuitive Schüco.

Fapim buduje w Polsce nową siedzibę

Fapim buduje w Polsce nową siedzibę

Fapim buduje w Radzyminie pod Warszawą nowa halę magazynową i biurowiec. Firma planuje przeprowadzkę w połowie tego roku.

Europrofil będzie się rozbudowywał

Europrofil będzie się rozbudowywał

Europrofil z Olsztynka planuje rozbudować halę produkcyjną. Firma szacuje koszt budowy i wyposażenia hali na ok. 1 mln zł.

1