Branża stolarki znowu gra dla WOŚP

Autor: |Data publikacji:

Już w niedzielę odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku do akcji przyłączają się firmy z branży stolarki.  Publikujemy kilka przykładów, jak firmy z branży wspierają WOŚP.

wosp-32-final

Cel tegorocznego Finału to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Jak informuje organizator, za zebrane środki zostaną kupione urządzenia dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W Polsce są 64 takie placówki.


KM Okna przekazały dla sztabu WOŚP Strzelce Krajeńskie na licytację dwa komplety drzwi wewnętrznych z ościeżnicami regulowanymi. Firma na swoim Facebooku zamieściła ich dokładny opis oraz kwotę wyjściową. Chce bowiem, żeby licytacja odbywała się na jej profilu.


Drutex w tym roku współpracuje z domami kultury, fundacjami i stowarzyszeniami. Jak podaje firma, przedmioty na licytację otrzymały wszystkie zgłaszające się jednostki. Te osoby, które chciałyby od razu dowiedzieć się, co to będzie, Drutex zaprasza do licytacji.


Unikalny-trojwymiarowy-obraz-w-technice-screw-art-specjalnie-dla-WOSP (1)Klimas Wkręt-met przeznaczył na licytacje obrazy z wkrętów własnej produkcji. Autorką jest po raz kolejny Oliwka Strzopa, studentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jeden z obrazów jest szczególny, ponieważ powstał podczas styczniowego Dach Forum w Kielcach. Jest to wspólne dzieło osób odwiedzających stoisko firmy. Do zbiórki dołączył też jeden z jej partnerów, kupując obrazy, które przekazał na licytację. Obraz można licytować tutaj.


Krispol po raz kolejny uruchamia eskarbonkę, każdy pracownik otrzyma też gadżet z Finału WOŚP. Oprócz tego firma zamieści w swoich mediach społecznościowych informacje na ten temat, skierowane do jej klientów. Współpracuje też ze sztabami Orkiestry lokalnymi oraz we Wrześni.


Dobroplast i Wikęd prowadzą zbiórkę pieniędzy na terenie swoich firm. Ponadto Dobroplast założył swoją eskarbonkę.


OknoPlus dla WOŚP wystawił ze swoich sentymentalnych zbiorów autoportret Jerzego Treli związanego z krakowskim kultowym Teatrem STU. Licytacja odbędzie się w Szkole Podstawowej w Libertowie.


Do firm wspierających WOŚP dołączył Novoferm, który założył eskarbonkę.


Voster zaś sztabowi WOŚP w Nisku przekazał na licytację rower MTB Ultra Flite firmy KMT.


GEZE jest jednym z partnerów MOTOORKIESTRY Świątecznej Pomocy. Impreza charytatywna na rzecz fundacji WOŚP jest organizowana przez Automobilklub Polski. Odbędzie się 28 stycznia już po raz 20. na autodromie na warszawskim Bemowie.


Ponadto partnerem tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest ABM Jędraszek. a udział w tegorocznej akcji deklarują Pagen i Pol-Skone.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1