Branża spotkała się na targach Polyclose w Belgii

Red.: |Data publikacji:

Polyclose to istotne targi dla branży stolarki otworowej. Wystawa odbyła się na przełomie sierpnia i września w Belgii.

Przedstawiciele branży stolarki otworowej mogli się spotkać ostatnio w Gandawie, w Belgii, na Polyclose, Europejskich targach techniki okiennej, drzwiowej, przeciwsłonecznej, wejściowej i elewacyjnej. Odbyły się one w dniach od 31 sierpnia do 2 września. Wśród wystawców pojawiło się wiele lokalnych firm, ale także przedstawiciele przedsiębiorstw, przede wszystkim dostawców, znanych z polskiego rynku. Przypomnijmy, że kilku systemodawców okien i drzwi jak m.in. Reynaers czy Deceuninck ma swoje siedziby właśnie w Belgii, stąd ich obecność na Polyclose była „obowiązkowa”.

Polyclose podzieliło targi na działy tematyczne, były to: aluminium i plastik, architektura, automatyzacja i kontrola dostępu, szkło, stolarka drewniana, bezpieczeństwo, ochrona słoneczna, wentylacja oraz dział okna i drzwi. Wśród wystawców brakowało producentów z polskiego rynku.

Foto: MACO

Firmy, jakie prezentowały swoją ofertę, najczęściej pochodziły z Zachodniej Europy. Wśród znanych w naszej branży przedsiębiorstw, były: AGC Glass Europe, Aluplast, Deceuninck, Dr. Hahn, Elumatec, Emmegi, FOM Industrie, Geze, Graf Synergy, Gretsch-Unitas, Hydro Building, ISO-Chemie, Italmac, MACO, Orgadata, Renson, Reynaers Aluminium, Roto Frank, Rotox, Sapa, Schüco, SCM, Simonswerk, Sobinco, Somfy, Soudal, Uni-Link, Urban, Warema, Wicona i Wilka.

Zobacz również

Coraz bliżej do targów Fensterbau Frontale

Coraz bliżej do targów Fensterbau Frontale

Niedługo w Norymberdze rozpoczną się targi Fensterbau Frontale. Wydarzenie ma miejsce co dwa lata i towarzyszą mu targi Holz-Handwerk.

Deceuninck skończył trudny rok z zyskiem

Deceuninck skończył trudny rok z zyskiem

Deceuninck podsumował rok. Firmie udało się wypracować dobry wynik operacyjny, mimo spadków wartości sprzedaży.

Największe, globalne firmy stolarkowe w Polsce

Największe, globalne firmy stolarkowe w Polsce

Poznaliśmy właśnie listę 50 globalnych, polskich firm. Wśród nich siedem należy do branży stolarki otworowej.

1