Assa Abloy nadal rośnie

Red.: |Data publikacji:

Assa Abloy dokonała zakupu założonej w 1999 roku firmy Olimpia Hardware, wiodącego w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach producenta okuć.

Olimpia Hardware

Spółka, która od początku swojego istnienia wykupiła już około 300 firm i zwiększyła się 25 krotnie, wzbogaciła swoje portfolio już po raz kolejny w tym roku. Do większych graczy, którzy weszli w struktury spółki w roku 2020 należą między innymi Agta Record, szwajcarski producent automatycznych drzwi, zajmującą się podobnym rodzajem produkcji AM Group z Australii  czy  producenta rozwiązań smart kierowanych do seniorów – FocusCura z Holandii. Niedawno pisaliśmy o przejęciach Access-IS (TUTAJ) i polskiej firmy Donimet (TUTAJ )oraz o nadzwyczajnym kwartale firmy TUTAJ.

Lwią część produktów oferowanych przez Olimpię stanowią okucia przeznaczone do szkła hartowanego i systemów z paneli szklanych. Właśnie ta część działalności firmy, jak przyznaje Lucas Boselli, wiceprezes wykonawczy Assa Abloy, przesądziła o zakupie. W swoim oficjalnym oświadczeniu spółka wspomina o rosnącym trendzie stosowania przeszkleń w architekturze.

Według raportu finansowego Olimpii, sprzedaż firmy za 2019 rok wyniosło około 13 milionów dolarów przy dobrym zysku EBIT.

Nico Delvaux, prezes i dyrektor generalny Assa Abloy:

Bardzo mi miło powitać Olimpię w grupie Assa Abloy. Stanowi to ważny krok w naszej strategii rozwoju pozycji lidera na rynkach wschodzących.

Assa Abloy będzie nadal sprzedawać produkty marki Olimpia w całym regionie.

 

Zobacz również

Szwajcarski rynek się kurczy

Szwajcarski rynek się kurczy

Z podsumowania szwajcarskiego rynku stolarki za 2022 rok wynika, że od kilku lat regularnie spada produkcja okien w tym kraju. Pocieszeniem może być fakt, że stolarka drewniana i ślusarka aluminiowa notują rekordowe wyniki.

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych będzie notował spadki popytu. W najbliższych latach wzrost wolumenu sprzedaży będzie maksymalnie na 1,7 proc.

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Jak wynika z danych zebranych przez instytut badań rynku Branchenradar.com, rynek zewnętrznych drzwi wejściowych w Niemczech w 2022 roku urósł, ale nie za sprawą wzrostu popytu.

1