Assa Abloy nadal rośnie

Red.: AK |Data publikacji: 2020-10-15

Assa Abloy dokonała zakupu założonej w 1999 roku firmy Olimpia Hardware, wiodącego w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach producenta okuć.

Olimpia Hardware

Spółka, która od początku swojego istnienia wykupiła już około 300 firm i zwiększyła się 25 krotnie, wzbogaciła swoje portfolio już po raz kolejny w tym roku. Do większych graczy, którzy weszli w struktury spółki w roku 2020 należą między innymi Agta Record, szwajcarski producent automatycznych drzwi, zajmującą się podobnym rodzajem produkcji AM Group z Australii  czy  producenta rozwiązań smart kierowanych do seniorów – FocusCura z Holandii. Niedawno pisaliśmy o przejęciach Access-IS (TUTAJ) i polskiej firmy Donimet (TUTAJ )oraz o nadzwyczajnym kwartale firmy TUTAJ.

Lwią część produktów oferowanych przez Olimpię stanowią okucia przeznaczone do szkła hartowanego i systemów z paneli szklanych. Właśnie ta część działalności firmy, jak przyznaje Lucas Boselli, wiceprezes wykonawczy Assa Abloy, przesądziła o zakupie. W swoim oficjalnym oświadczeniu spółka wspomina o rosnącym trendzie stosowania przeszkleń w architekturze.

Według raportu finansowego Olimpii, sprzedaż firmy za 2019 rok wyniosło około 13 milionów dolarów przy dobrym zysku EBIT.

Nico Delvaux, prezes i dyrektor generalny Assa Abloy:

Bardzo mi miło powitać Olimpię w grupie Assa Abloy. Stanowi to ważny krok w naszej strategii rozwoju pozycji lidera na rynkach wschodzących.

Assa Abloy będzie nadal sprzedawać produkty marki Olimpia w całym regionie.

 

Zobacz również

Rawlplug łączy swoje spółki i wdraża nową strategię

Rawlplug łączy swoje spółki i wdraża nową strategię

Rawlplug S.A przystępuje do realizacji założeń swojej strategii rozwoju. Zamierza łączyć własne spółki w Polsce i kontynuować rozwój na rynkach zagranicznych. Grupa właśnie wkracza do Wietnamu.

Powstało więcej mieszkań, ale spada liczba rozpoczętych budów

Powstało więcej mieszkań, ale spada liczba rozpoczętych budów

Jak podał GUS, w trzech pierwszych kwartałach 2020 roku oddano do użytkowania więcej mieszkań niż w 2019 r. Spadła jednak liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym, jak i mieszkań, których budowę rozpoczęto.

W Niemczech budownictwo mieszkaniowe na plusie

W Niemczech budownictwo mieszkaniowe na plusie

Federalny Urząd Statystyczny Niemiec podał najnowsze dane dotyczące tamtejszej branży budowlanej. Zostało też opublikowane badanie koniunktury tamtejszej budowlanki.

1