Assa Abloy kończy rok na minusie

Red.: |Data publikacji:

Assa Abloy podała wyniki za IV kwartał 2020 r. W tym okresie sprzedaż netto spadła o 7 proc. w porównaniu do 2019 r.

Czwarty kwartał to kolejny okres, w którym Assa Abloy notuje spadki w sprzedaży. Zarówno w trzecim (pisaliśmy o tym TUTAJ), jak i w drugim kwartale (TUTAJ) przychody były na minusie. Także w ostatnich trzech miesiącach 2020 r. spółka odnotowała spadek sprzedaży netto o 7 proc. do wartości 23,29 mld koron (ok. 10,3 mld zł). W w roku ubiegłym była to kwota 24,94 mld koron (ok. 11 mld zł).

Pod koniec minionego roku Assa Abloy rozpoczęła program restrukturyzacji. Firma ocenia, że wyniki tych działań będą zauważalne w ciągu około dwóch latach, oszczędności powinny wynieść ok. 1 mld koron rocznie (ok. 440 mln zł). Jeśli chodzi o cały rok, to wartość sprzedaży netto w 2020 r. wyniosła 87,64 mld koron (ok. 39 mld zł) w porównaniu do 94,02 mld koron (ok. 41,8 mld zł) w roku poprzednim. Jest to spadek o 7 proc. Spółka przyznaje, że gorsze wyniki w przychodach spowodowane są restrykcjami związanymi z COVID-19. Firma spodziewa się, że wraz z rozpoczęciem szczepień, obostrzenia na świecie będą stopniowo łagodzone, a następnie wróci popyt na produkty, które oferuje spółka.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1