Akzo Nobel nie podniósł swoich cen

Autor: |Data publikacji:

AkzoNobel, koncern specjalizujący się w dziedzinie farb i powłok przemysłowych, ogłosił swoje wyniki za II kwartał 2021 roku. W tym okresie koncern zwiększył swoje przychody o 26 proc. i osiągnął 335 mln EUR skorygowanego zysku operacyjnego. Co istotne, w stosunku do II kwartału roku 2019 wzrost sprzedaży był wyższy także o 10 proc. Wzrosty odbyły się głównie za sprawą większej ilości sprzedanych produktów, gdyż jak poinformowano ceny wyrobów tego producenta wzrosły w ciągu roku zaledwie o 1 proc. Akzo Nobel jest właścicielem takich marek m.in. jak Dulux, Sikkens i Interpon.

W najbliższym czasie Akzo Nobel zamierza umocnić swoją pozycję w Ameryce Południowej i Środkowej poprzez przejęcie kolumbijskiej Grupo Orbis, która ma znaczący udział w tamtejszych rynkach. Ponadto koncern inwestuje w rozwiązania ekologiczne instalując w swoich chińskich zakładach ok. 8000 paneli słonecznych. Ponad 5000 paneli zamontowane zostanie w zakładzie w Szanghaju, a 3000 w Kantonie. W przyszłości systemy fotowoltaiczne staną się podstawowym źródłem zasilania fabryk Akzo Nobel na całym świecie.

Przy okazji prezentacji wyników za II kwartał 2021, prezes zarządu Akzo Nobel – Thierry Vanlancker, powiedział:

Jesteśmy bardzo dumni z naszego zespołu, że pomimo wielu trudności związanych m.in. z dostępnością surowców, udało nam się osiągnąć wzrost przychodów w kolejnym kwartale. W związku z trwającą trudną sytuacją na rynku surowców, nadal podejmujemy stanowcze i niezbędne działania w temacie cen i zarządzania kosztami, mając cały czas na uwadze świadczenie serwisu dla naszych klientów na jak najwyższym poziomie.

Zobacz również

Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka

Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka

W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.

Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”

Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”

Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.

CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew

CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew

W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".