Zwiększenie mocy produkcyjnych w Decco

Red.: |Data publikacji:

Decco inwestuje w nowe linie. Firma planuje na początku drugiego półrocza znacząco zwiększyć swoje moce produkcyjne.

Decco wkrótce uruchomi pięć nowych linii do ekstruzji profili z PCW. Maszyny i urządzenia zostały dostarczone do zakładu w Suwałkach na początku kwietnia. Wdrażanie linii potrwa co najmniej dwa miesiące, więc produkcja rozpocznie się prawdopodobnie na początku drugiego półrocza. W firmie obecnie działają 22 linie do produkcji profili tworzywowych, pięć nowych zostanie zainstalowanych w tej samej hali, obok istniejących już ekstruderów. Według firmy, do ekstruzji wymagana jest odpowiednia infrastruktura, która znajduje się w obecnej hali, dlatego nie tworzono odrębnej powierzchni.

Decco obliczyło, że dzięki tej inwestycji moce produkcyjne firmy wzrosną o ok. 25 proc. To jednak nie koniec inwestycji. Przedsiębiorstwo prowadzi prace budowlane na działce, którą nabyło w zeszłym roku i planuje przygotować pod działalność produkcyjną halę o powierzchni 4,5 tys. mkw. Prace remontowo-budowlane zakończą się na początku przyszłego roku. Na ten temat więcej można poczytać TUTAJ.

Zobacz również

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Po kilkuletniej przerwie po raz szósty zostały wybrane najlepsze okna i drzwi w Polsce w konkursie TopTen Hacks 2022.

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System podliczył wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. Firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 39 proc.

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC podliczył wyniki za trzy kwartały. Spółka jednocześnie informuje, że popyt na szkło w Europie spada, co wymaga korekt w działalności.

1