Decco inwestuje w produkcję HST i progów

Red.: |Data publikacji:

Decco zdecydowało się na inwestycje. Firma zakupiła właśnie nieruchomość przeznaczoną na działalność produkcyjną.

Decco, producent systemów do stolarki z PCW, planuje rozwój i zwiększenie produkcji. Firma w pierwszych dniach grudnia kupiła nieruchomość na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Całkowita powierzchnia zakupionego terenu wynosi 5 ha, na tym obszarze znajdują się hala i budynek biurowy. Powierzchnia przeznaczona do produkcji ma 4,5 tys. mkw., a część biurowa to 600 mkw. Decco przeprowadzi w zakupionej nieruchomości remont i przystosuje ją do swoich potrzeb. Zakończenie prac planowane jest w styczniu 2023 r., a łączna wartość tej inwestycji to ok. 24 mln zł.

Decco zdecydowało się na rozbudowę i zwiększenie mocy produkcyjnej ze względu na dynamiczny rozwój sprzedaży konstrukcji HST oraz progów Inspiro. Firma z powodzeniem sprzedaje swoje rozwiązania zarówno na rynku polskim, jak i za granicą, m.in. w Rumunii, Czechach, Słowacji i Chorwacji. W nowej hali firma zamierza właśnie wytwarzać konstrukcje HST i progi Inspiro.

Zobacz również

Rekordowo wysoka sprzedaż w Assa Abloy

Rekordowo wysoka sprzedaż w Assa Abloy

Assa Abloy podliczyła wyniki za czwarty kwartał ubiegłego roku oraz za cały poprzedni sezon. Sprzedaż wzrosła o 27 proc. w porównaniu do 2021 r. i wyniosła ponad 120 mld koron.

Ponad połowa inwestorów nie słyszała o dotacjach na okna

Ponad połowa inwestorów nie słyszała o dotacjach na okna

Wedlug najnowszego badania CAB wśród Polaków, którzy kupili w roku 2022 okna na wymianę starych, zaledwie 13 proc. skorzystało z możliwości dofinansowania dotacjami z programu Czyste Powietrze.

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

1