Związki namawiają do wymiany stolarki

Red.: PG |Data publikacji: 2020-09-11

Niemiecki związek Verband Fenster + Fassade intensywnie promuje walory użytkowe nowoczesnych okien, skupiając się obecnie na ich dźwiękoszczelności. To część ogólnoniemieckiej akcji „Okna mogą więcej”. W podobnym tonie utrzymana jest polska kampania „Wymiana stolarki + Dobry montaż” Związku POiD.

Związek VFF rozpoczął swoją kampanię pod koniec marca. Wówczas na największych niemieckich dworcach kolejowych pojawiły się wielkoformatowe bilbordy, a na ekranach wyświetlane były spoty reklamowe. Związek mocno promuje ją również za pośrednictwem mediów społecznościowych. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na zalety nowoczesnych okien oraz korzystne dotacje na wymianę energooszczędnej stolarki. W Niemczech od początku tego roku można uzyskać ulgi podatkowe na renowację budynków, w tym wymianę stolarki. Rozłożona na 3 lata ulga podatkowa zmniejsza koszt wymiany o 20 proc. i obowiązuje do kwoty 200 tys. euro.

Niemieckiemu związkowi szyki pokrzyżowała pandemia koronawirusa – start kampanii zbiegł się z jej początkiem.

Frank Lange, dyrektor zarządzający VFF:

Jeżeli mielibyśmy w ograniczaniu kontaktów i zaleceniach dotyczących pozostania w domu szukać czegoś dobrego, to pewnie tym pozytywem jest fakt, że mieszkańcy są bardziej niż dotąd świadomi znaczenia swoich czterech ścian. Być może jest to również czas, w którym renowacja okien nabiera większego znaczenia.

Organizacja nie zrezygnowała ze swoich planów i rozpoczęła kampanię zgodnie z pierwotnym planem. Zmieniła jednak nieco jej komunikację, tworząc bardzo ciekawy spot dotyczący znaczenia okien w dobie pandemii:

Podobnym pod względem założeń kluczem poszedł Związek Polskie Okna i Drzwi, który w lipcu uruchomił swoją akcję „Wymiana stolarki + Dobry montaż” (o jej starcie pisaliśmy TUTAJ). Roczna akcja informacyjno-marketingowa również ma namawiać do wymiany okien i drzwi. Jednym z argumentów do tego ma być program „Czyste Powietrze”, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie na termomodernizację budynku. Podobnie jak w przypadku kampanii VFF komunikowane będą również korzyści z posiadania nowoczesnej stolarki.

Jak zatem widać, potrzeby komunikowania zalet nowoczesnej stolarki i powiązanie ich z rządowymi programami termomodernizacyjnymi są zbieżne na różnych rynkach. Każda taka akcja przynosi korzyści całej branży, gdyż poszczególni dostawcy i producenci nie muszą samodzielnie przekonywać opinię publiczna o zaletach współczesnych okien i drzwi.

 

 

Zobacz również

Alsecco jako jeden z największych producentów w Polsce?

Alsecco jako jeden z największych producentów w Polsce?

Alsecco poinformował, że szuka działki inwestycyjnej, gdzie będzie mógł zbudować nowy zakład. Firma, które obecnie eksportuje 80 proc. swoich wyrobów, chce zwiększyć produkcję czterokrotnie.

Bądź aktywny komunikacyjnie z naszymi mediami

Bądź aktywny komunikacyjnie z naszymi mediami

Forum Branżowe nie zwalnia tempa i namawia do firmowej aktywności również na jesień. W tym okresie warto zwrócić uwagę na coraz popularniejsze formy multimedialne, takie jak webinaria, podcasty oraz uzupełniający treści naszego miesięcznika serwis internetowy.

Schmalz przeprowadza się na swoje

Schmalz przeprowadza się na swoje

Schmalz przenosi się do własnego budynku, który znajduje się w Komornikach pod Poznaniem. Oficjalne otwarcie nowej siedziby odbędzie się jednak dopiero wiosną przyszłego roku.

1