Zmiany w branży szkła i obawy o dostawy gazu

Autor: |Data publikacji:

Koncerny produkujące m.in. szkło budowlane, wprowadzają zmiany w swoich organizacjach. Saint-Gobain zakończył sprzedaż jednej z firm, a AGC w Belgii przygotowuje się na spadek sprzedaży.

Saint-Gobain poinformował, że zakończył transakcję sprzedaży firmy Glassolutions Grand Ouest. To przedsiębiorstwo zajmujące się przetwarzaniem szkła. Zakupu dokonała grupa prywatnych inwestorów, byłych menadżerów Saint-Gobain. Firma działa w północno-zachodnim regionie Francji i zatrudnia 420 osób. W 2021 r. sprzedaż zakładu wyniosła 60 mln euro.

Natomiast AGC w swoim zakładzie Mol w Belgii zrezygnował tymczasowo z pracy 50 pracowników. Jak informują media branżowe, m.in. portal Glass-International.com, firma zdecydowała się na zwolnienia ze względu na spadek zamówień i zmniejszenie produkcji. Firma obawia się także odcięcia od dostaw gazu.

Stały dopływ gazu jest niezbędny do produkcji szkła płaskiego. Glass for Europe, organizacja zrzeszające przemysł szklarski w Europie apeluje, szczególnie do Komisji Europejskiej, o zapewnienie stałego dopływu energii do firm zajmujących się produkcją szkła. Komisja Europejska zachęca do oszczędności zużycia gazu o 15 proc. do wiosny przyszłego roku. Jednak mają być określone kryteria priorytetowego traktowania niektórych odbiorców energii, między innymi przemysłu w sytuacji ograniczonego dopływu gazu. Komunikat „Oszczędzanie gazu na bezpieczną zimę” można przeczytać po polsku TUTAJ.

Zobacz również

Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka

Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka

W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.

Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”

Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”

Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.

CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew

CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew

W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".