Zakłady stolarki wspierają polską służbę zdrowia

Red.: MR |Data publikacji: 2020-04-11

Cała branża stolarki, zarówno producenci jak i dostawcy komponentów do produkcji, zaangażowali się w pomoc dla szpitali i placówek medycznych. W wielu zakładach dzisiaj produkowane są właśnie materiały niezbędne do ochrony zdrowia w okresie epidemii.

Firmy z branży stolarki budowlanej włączyły się w różny sposób w walkę z koronawirusem. Niektóre przedsiębiorstwa postanowiły ofiarować pieniądze na wsparcie działalności szpitali, inne zaś zaczęły wytwarzać materiały niezbędne w pracy pracowników ochrony zdrowia.

Zdjęcie: Abakus

Abakus uruchomił dodatkową linię produkcyjną, która służy do wytwarzania przyłbic ochronnych. I choć producent przyznaje, że będzie je rozdawał bezpłatnie mieszkańcom Podlasia, to priorytetowo potraktuje Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku. Co warte podkreślenia, Abakus ma zautomatyzowany park maszynowy, który jest tak zaprojektowany, że wystarczy przeprogramować maszyny i dzięki temu jest możliwe wytwarzania przyłbic.

Zdjęcie: Aluprof

W produkcję przyłbic ochronnych zaangażował się także Aluprof. W zakładzie w Goleszowie rozpoczęła się produkcja tego element ochronnego, które dostarczane są placówkom medycznym. Firma produkowała już wcześniej przyłbice, ale w fabryce w Bielsku-Białej. Powstawały one dzięki drukarce 3d i przeznaczano je dla pracowników zakładu.

Zdjęcie: Fakro

Z kolei Fakro przekazało maseczki ochronne własnej produkcji szpitalowi w Nowym Sączu. Trafiło tam 800 sztuk maseczek, które składają się z trzech warstw, zawierają także warstwę filtrującą, zatrzymującą ponad 95 proc. bakterii.

Natomiast Selena wykorzystała swoje laboratorium by opracować płyn dezynfekcyjny. Producent chemii budowlanej przekazuje ten produkt za darmo placówkom medycznym na Dolnym Śląsku. Poza tym płyn dezynfekujący Tytan dostępny będzie komercyjnie dla wszystkich firm budowlanych, zaangażowanych na polskich budowach. Pisaliśmy o tym tu.

Firmy stolarki pomagają różnym placówkom medycznym także finansowo. Do takich przedsiębiorstw zaliczają się Drutex – pisaliśmy o tym tu , Eko-Okna czy Awilux. Także inne firmy naszej branży są zaangażowane w pomaganie placówkom medycznym i lokalnym społecznościom – nie sposób o wszystkich napisać, natomiast wszystkie prosimy o przyjęcie podziękowań i wyrazów najwyższego uznania.

Zobacz również

Roszady w branży maszynowej

Roszady w branży maszynowej

Biesse Group przejęła 100 proc. udziałów Forvet Costruzione Macchine Speciali. Wartość umowy to około 41 mln euro.

Mamy już 3 lata!

Mamy już 3 lata!

Serwis ForumBranzowe.com obchodzi dziś trzecie urodziny! Oficjalnie wystartowaliśmy podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2018 na PGE Narodowym. Jak rozwijał się w tym czasie nasz portal?

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Złota Setka Firm Podkarpacia to zestawienie największych firm w regionie. Właśnie poznaliśmy przedsiębiorstwa, które dobrze poradziły sobie w 2020 r.

1