Drutex pomaga i wstrzymuje wysyłki do Włoch

Red.: |Data publikacji:

Jeden z wiodących polskich producentów okien, bytowski Drutex utrzymuje produkcję na stabilnym poziomie. Firma zatrudniająca 3 tysiące pracowników wdrożyła stosowne procedury, w tym obowiązkowe mierzenie temperatury wszystkim osobom wchodzącym na teren zakładu.

Oprócz widocznych wszędzie plakatów informacyjnych, na terenie całej firmy, w szatniach, toaletach i na portierniach są dostępne dozowniki z mydłem antybakteryjnym i płynem dezynfekującym do rąk. Regularnie dokonywana jest też dezynfekcja klamek, uchwytów, poręczy i ciężarówek wracających z zagranicy. Wprowadzony został również obowiązek dwukrotnej w ciągu zmiany (co 4 godziny) dezynfekcji wszystkich powierzchni na terenie całej firmy – w tym hal produkcyjnych.

Przedsiębiorstwo utrzymuje flotę 300 ciężarówek i kierowców je obsługujących – wszyscy oni zaopatrzeni zostali w środki dezynfekujące, maseczki i rękawice jednorazowe. Od ub. tygodnia wstrzymano im wyjazdy do Włoch. Na razie na okres 2 tygodni.

Prezes Leszek Gierszewski, fot.FB

– Sytuacja w firmie jest stabilna. Póki co pracujemy, ale nie wiem, tak jak pewnie wszyscy polscy przedsiębiorcy, co będzie jutro, a nawet co wydarzy się za godzinę. Dbamy o bezpieczeństwo w firmie, mamy odpowiedzialnych ludzi i wszystkim nam jednakowo zależy, żeby jak najszybciej wszystko wróciło do normy. Wszyscy zdajemy dobie sprawę z powagi sytuacji – zapewnia prezes Drutexu, Leszek Gierszewski.

Szef bytowskiego przedsiębiorstwa zainicjował również, o czym pisaliśmy wcześniej, akcję „Jesteśmy Razem. Pomagamy„. Jej celem jest koordynacja działań rodzimego biznesu w walce z epidemią wirusa SARS-CoV-2. W ciągu zaledwie kilku dni dołączyło do niej kilkanaście firm z całej Polski. Cały czas mogą do niej dołączać również inne przedsiębiorstwa.

– Stanęliśmy oko w oko z wyzwaniami, których nie znamy i których się nie spodziewaliśmy. Wszystkie dotychczasowe spowolnienia i kryzysy miały dużo mniejszą skalę i dotykały nas w zupełnie innej sferze – mówi Leszek Gierszewski. – Pandemia skonfrontowała nas z nieznaną do tej pory rzeczywistością i przewartościowała nam świat. Dziś mamy głębszy kryzys determinowany ograniczeniem w mobilności ludzi, spowolnienie w sferze usług. W takich warunkach nie ma czasu na oglądanie się za siebie i na siebie – dodaje.

Drutex jednoczy wokół siebie firmy, które chcą nieść pomoc w czasach pandemii. Sam przeznaczył już milion złotych na wsparcie pomorskich szpitali zakaźnych. Szef firmy podkreśla, że dzisiaj ta pomoc jest najważniejsza. Chodzi nie tylko o utrzymanie własnej firmy, ale też pomoc by inne przedsiębiorstwa też mogły przetrwać ten trudniejszy okres. I to zarówno te większe, jak i te małe.

Zobacz również

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Grupa Kęty zamieściła na swojej stronie komunikat informujący o zawarciu przedwstępnej warunkowej umowy nabycia udziałów w Selt.

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Podczas trwającego jubileuszu 30-lecia Oknoplastu przedstawiona została nowa identyfikacja wizualna Grupy Oknoplast. Zaprezentowano zostało nowe logo Grupy.

Optymizm w Grupie Sanco

Optymizm w Grupie Sanco

Grupa Sanco zorganizowała w połowie maja doroczne spotkanie dla firm stowarzyszonych. Odbyło się ono w Gdańsku.

1