Tomasz Sęk z początkiem kwietnia 2019 r. objął funkcję prezesa zarządu Yawal S.A. Będzie on odpowiedzialny za procesy zarządzania ofertą produktową (w tym badania i rozwój) oraz procesy zarządzania produkcją bezpośrednią.
Przypomnijmy, że „bezkrólewie” w spółce Yawal trwało bardzo długo. Z początkiem grudnia 2018 r. z firmy odszedł ówczesny prezes Tomasz Zadroga i został zatrudniony na takim samym stanowisku w produkującym ciągniki Ursusie (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ). Od tego czasu w Yawalu trwały poszukiwania jego następcy, które zakończyły się oficjalnie z początkiem kwietnia, gdy stanowisko te objął Tomasz Sęk.
– Tomasz Sęk swoje zawodowe doświadczenie zdobywał zarządzając międzynarodowymi, wielokulturowymi przedsiębiorstwami w sektorze metalowym i automotive. Ma to dla mnie kluczowe znaczenie. Myśląc długoterminowo o rozwoju firmy stawiam na globalną ekspansję. Żeby to było możliwe, potrzebuję silnej organizacji, a tę zawsze tworzą wyjątkowi ludzie. Tomasz do nich należy – komentuje Karolina Mzyk Callias, współwłaścicielka oraz przewodnicząca rady nadzorczej Yawal S.A.
Tomasz Sęk od 2017 r. związany był z Grupą Kapitałową Boryszew-Impexmetal. Pełnił tam funkcję prezesa zarządu oraz dyrektora generalnego Zakładów Metalurgicznych Silesia S.A. i Huty Oława. Był tam odpowiedzialny za definiowanie i realizację strategii rozwoju spółek. Wcześniej przez 10 lat pracował dla firmy Harsco Corporation – światowego lidera w branży metalurgicznej, gdzie odpowiednio pełnił funkcję m.in. dyrektora operacyjnego i dyrektora zarządzającego oraz zasiadał w zarządach spółek z grupy. Na ostatnio zajmowanym stanowisku zarządzał pięcioma zakładami produkcyjnymi w Polsce, Serbii, Rumunii oraz Czechach. Odpowiadał za proces restrukturyzacji oraz wdrożenie nowych standardów zarządzania po procesie akwizycji.
Nowy prezes spółki Yawal jest absolwentem Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie wydziału Metalurgii i Inżynierii Materiałowej. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Zarządzanie Przedsiębiorstwem na Wydziale Zarządzania AGH. Aktualnie realizuje studia Executive MBA na Aix-Marseille University.
Zobacz również
„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują
Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.
Forum Webinar 2025 #1 – poznaj nowości na sezon 2025
Już 15 maja pierwsze w tym roku spotkanie online w ramach Forum Webinar. Wydarzenie będzie poświęcone prezentacji nowości produktowych przygotowanych przez dostawców i producentów na sezon 2025.
Nowe „Vademecum: marketing i oprogramowanie” dostępne na naszym portalu
Nowe „Vademecum: marketing i oprogramowanie”. Sprawdź, jak skutecznie prowadzić marketing i wdrażać nowoczesne oprogramowanie w firmie.