Wrześniowe Monter Show w Chobienicach

Red.: |Data publikacji:

Specjaliści zajmujący się montażami okien, drzwi i bram, zwani montażystami, instalatorami lub monterami stolarki, mają wreszcie swoją organizację zawodową. Działające od 2021 roku Stowarzyszenie Monterów Stolarki zwołało ich właśnie do Chobienic w Wielkopolsce, gdzie w dniach 7-8 września odbędzie się pierwsza konferencja: Monter Show.


Stowarzyszenie Monterów Stolarki pojawiło się w roku 2021 jako odpowiedź na zgłaszaną przez monterów potrzebę wspólnych działań. W skład pierwszego zarządu weszli Szymon Kwaśnik (na zdjęciu) oraz jego małżonka Marlena, prowadzący wspólnie firmę SKPD, Andrzej Osuch, zajmujący się w tej firmie sprzedażą i marketingiem oraz Artur Pęksyk, członek zarządu i szef handlowy Porty. Stowarzyszenie zrzesza osoby związane z szeroko rozumianą branżą drzwi, okien, bram i podłóg. W szczególności skierowane jest do tych monterów, którzy chcą się rozwijać, profesjonalizować i budować własną markę. SMS umożliwia bowiem szkolenia zawodowe, ciągły dostęp do wiedzy i nowinek ze świata producentów. Daje możliwość budowania marek własnych pod okiem specjalistów i z ich pomocą. Zapewni profesjonalne wsparcie w obszarze marketingu, prawa i księgowości. Swoje natomiast wsparcie dla działań Stowarzyszenia zadeklarowały już takie firmy, jak: Porta, Selena, Marbet, Aluprof, Geze, Milwaukee oraz Wkręt-Met.

Już na wrzesień Stowarzyszenie przygotowało Konferencję Monterów Stolarki pod nazwą Monter Show. Konferencja odbędzie się w dniach 7-8 września 2023 roku w ośrodku Ostoja w Chobienicach, a będzie wypełniona informacjami na temat stowarzyszenia, jego misji, wizji i celu. Przedstawiony zostanie plan szkoleń i rozwoju do końca roku oraz na rok 2024. Podczas uroczystej gali ogłoszone zostaną wyniki plebiscytu Monter Roku. Kandydaci do tego zaszczytnego tytułu będą wytypowani przez partnerów stowarzyszenia, a sam plebiscyt rozstrzygnie się w sierpniu na stronie internetowej organizacji. Drugiego dnia odbędą się Mistrzostwa Polski w montażu, gdzie ze szczelnym montażem drzwi w strefie docieplenia zmierzą się monterzy z całej Polski.

Stowarzyszenie Monterów Stolarki otwarte jest na wszystkich zainteresowanych montażami stolarki. „Dołączcie do naszej społeczności, która dąży do doskonalenia zawodowego, tworzenia pozytywnych zmian i budowania przyszłości stolarki budowlanej – napisano w komunikacie SMS. – Razem możemy osiągnąć więcej i przyczynić się do rozwoju naszej profesji na korzyść nas wszystkich.” Działają, nie gadają. Zachęcamy więc do weekendowego (rodzinnego?) spotkania w Chobienicach, bo przedstawiciele redakcji Forum Branżowe też tam będą.

foto: Ostoja Chobienice

Zobacz również

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Grupa Kęty zamieściła na swojej stronie komunikat informujący o zawarciu przedwstępnej warunkowej umowy nabycia udziałów w Selt.

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Podczas trwającego jubileuszu 30-lecia Oknoplastu przedstawiona została nowa identyfikacja wizualna Grupy Oknoplast. Zaprezentowano zostało nowe logo Grupy.

Optymizm w Grupie Sanco

Optymizm w Grupie Sanco

Grupa Sanco zorganizowała w połowie maja doroczne spotkanie dla firm stowarzyszonych. Odbyło się ono w Gdańsku.

1