Okna z PCW we Włoszech na plusie w 2023 roku

Autor: |Data publikacji:

okna pvc Włochy 1Plastic Consult przedstawił wyniki corocznego badania rynku PCW we Włoszech, przeprowadzonego na zlecenie PVC Forum Italia. W raporcie opisane zostały również okna z PCW.

Raport, który publikuje włoski związek zrzeszający firmy zajmujące się produkcją, mieszaniem i przetwarzaniem PCW, ukazuje się od czterech lat. Jak wynika z raportu, w 2023 roku całkowite zużycie PCW wyniosło 535,5 tys. ton w porównaniu do 585 tys. ton w 2022 r. Oznacza to znaczny spadek drugi rok z rzędu. Jak twierdzą autorzy raportu, jest to odbiciem negatywnego wpływu inflacji na sektor budowlany w całej Unii Europejskiej.

Mimo tych trudności, sektor budowlany ma największy udział w zużyciu PCW spośród wszystkich gałęzi gospodarki. W przypadku okien i drzwi całkowite zużycie w 2023 r. wyniosło 87 700 ton. Autorzy nie wliczali profili do okiennic, rolet i żaluzji. Miało to swoje odzwierciedlenie w tym, jak sprzedają się okna z  PCW we Włoszech. Ich sprzedaż była wyższa o 3,8 proc. rok do roku. Z kolei na dotychczasowym poziomie powinien utrzymać się udział importowanych okien w rynku włoskim.

Przy okazji, podano, że najbardziej popularne profile z PCW wśród włoskich odbiorców są profile o szerokości 74-76 mm, ale również 70 mm.

W podsumowaniu autorzy raportu sugerują, że dla drzwi i okien z PCW bieżący rok powinien być rokiem przejściowym. Natomiast na rynku pierwotnego PCW oraz PCW pochodzącego z recyklingu w drugiej połowie roku 2024 oczekuje się ożywienia.

Czytaj więcej o drzwi i okna z PCW we Włoszech.

Zobacz również

Internorm z dwucyfrowym spadkiem sprzedaży w roku 2024

Internorm z dwucyfrowym spadkiem sprzedaży w roku 2024

Raport finansowy spółki Internorm wskazuje spadek sprzedaży w 2024 r. Jest to konsekwencja trwającej trudnej sytuacji gospodarczej w Europie. Rok 2023 zamknął się bowiem dla firmy niewielkim (1 proc.), ale jednak wzrostem.

Deceuninck przedstawił raport finansowy za rok 2024

Deceuninck przedstawił raport finansowy za rok 2024

Raport finansowy Grupy Deceuninck wskazuje na spadek sprzedaży. Pomimo to w roku 2024 zysk netto wzrósł.

Hella opublikowała raport finansowy za 2024 r.

Hella opublikowała raport finansowy za 2024 r.

Raport finansowy opublikowany przez firmę Hella prezentuje wyniki osiągnięte w roku 2024. Producent systemów przeciwsłonecznych przekroczył wielkość sprzedaży sprzed pandemii COVID.