Ubiquitous Energy otworzyło właśnie w Krzemowej Dolinie prototypową produkcję okien solarnych. Produkt ten wkrótce może być dostępny na rynku, a powstał przy współpracy z NSG Group.
W Kalifornii została otwarta linia produkcyjna, na której będą wytwarzane prototypowe okna solarne. Będą one następnie zamontowane w projekcie pilotażowego budynku, który powstanie w najbliższych miesiącach. Firma, po przeprowadzeniu testów, planuje wprowadzenie nowego okna na rynek.
W maju w tym roku Ubiquitous Energy i japoński koncern NSG podpisały umowę. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Dotyczyła ona rozwoju nowego produktu – ClearViewPower. Jest to powłoka na szybę, dzięki której możliwe jest uzyskanie energii z promieni słonecznych. Powłoka pochłania i przekształca światło ultrafioletowe i podczerwone na energię elektryczną. Największą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że szyba przy zastosowaniu powłoki nadal pozostaje transparentna, a także zachowuje bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej.
Umowa miedzy dwiema firmami obejmowała rozwój, produkcję, a także integrację powłoki ClearViewPower z szybami stosowanymi w architekturze. Udział NSG w projekcie polega na wsparciu pod kątem badań i rozwoju, jak i na wsparciu technicznym. Obie firmy deklarowały, że nowe rozwiązanie zamierzają skomercjalizować. Otwarcie linii produkcyjnej z prototypami jest więc jednym z etapów wdrażania produktu na rynek.
Zobacz również
Eko-Okna odpowiadają na publikację przewodniczącego związków zawodowych
Zarząd Eko-Okna S.A. wydał oświadczenie, w którym stanowczo dementuje zarzuty stawiane przez Dawida Brożka, przewodniczącego OM NSZZ Solidarność Silesia. Firma oskarża go o rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, które mają podważać zaufanie do pracodawcy i destabilizować sytuację wśród pracowników.
Fakro, Stollar i Wital wspierają lokalny sport, Drutex z nowym międzynarodowym sponsoringiem?
Zaledwie dwa tygodnie temu pisaliśmy o wsparciu, jakiego udzielają firmy z branży stolarki okienno-drzwiowej w rozwój sportu, a tymczasem w w ostatnich dniach o przedłużeniu umów sponsorskich poinformowały Fakro, Stollar i Wital. Ponadto dochodzą słuchy, że swoją ekspansję na europejskim rynku kontynuować ma Drutex.
Podziękowania właścicieli Eko-Okien
Mateusz i Katarzyna Kłosek, do których należy największy producent stolarki w Polsce - Eko-Okna, opublikowali krótkie oświadczenie z podziękowaniami.