AIB w pierwszym półroczu przeszło duże zmiany. Działalność rozpoczęła nowa fabryka, powstała marka AIB+ i nowa jest identyfikacja wizualna.
W styczniu tego roku AIB uruchomiło fabrykę w Czerwonce-Leszczynach. Przeniesiona do niej została produkcja wszystkich taśm i laminatów butylowych. Powierzchnia produkcyjna wynosi 2 tys. mkw., a część biurowa 800 mkw. AIB dzięki nowej powierzchni zyskało więcej możliwości do optymalizacji produkcji oraz realizacji wysyłek za pomocą dwóch doków załadunkowych. Druga fabryka działa w Knurowie.
Producent chemii spodziewa się także w najbliższym czasie zwiększenia popytu na wysokiej jakości materiały do montażu okien. Dlatego firma planuje uruchomienie wkrótce kolejnej linii do produkcji taśm izolacyjnych. AIB, podobnie jak wiele innych firm z branży, mierzy się także w ostatnich miesiącach z problemami na rynku surowców do produkcji. Początkowo utrudnienia dotyczyły tylko opakowań i kleju, później pogorszyła się sytuacja z dostawami granulatów do produkcji uszczelek, a następnie różnego rodzaju folii. Dlatego planowanie w obecnej sytuacji jest nieco utrudnione.
Firma zdecydowała się także ostatnio na utworzenie nowej marki AIB+. Fabryka w Czerwonce-Leszczynach, gdzie wytwarzane są produkty butylowe, właśnie należy do nowej marki. Firma podkreśla, że AIB+ skupione jest na butylu.
AIB zmieniło także identyfikację wizualną, pojawił się nowy logotyp. Jest on, w stosunku do poprzedniego znaku uproszczony. Zachowany jest kolor czerwony, który, jak przyznaje AIB, symbolizuje ciepło i nawiązuje do produktów oferowanych przez firmę do ciepłego montażu.
Więcej informacji na ten temat można przeczytać TUTAJ w wywiadzie z Maciejem Ślączką, prezesem zarządu AIB.
Zobacz również
Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka
W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.
Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”
Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.
CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew
W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".