Wartość globalnego rynku profili z PCW ma rosnąć o 5 proc. rocznie

Autor: |Data publikacji:

Rynek profili z PCW będzie się rozwijał w tempie ok. 5 proc. rocznie. Takie prognozy na najbliższe lata przygotowali analitycy z agencji Zion Market Research.

Wartość globalnego rynku profili z PCW do stolarki to ok. 5,5 mld dolarów. Te dane dotyczą wyników z 2022 r. Analitycy z amerykańskiej agencji Zion Market Research uważają, że popyt na profile będzie sukcesywnie rósł. Wzrost wartości sprzedaży będzie średnio na poziomie 5 proc. rocznie od 2023 do 2030 r. W 2030 roku wartość globalnego rynku profili powinna wynieść 8,2 mld dolarów. Analitycy uzasadniają, że na wzrost wartości przychodów wpływ będzie miało kilka czynników. To przede wszystkim automatyzacja produkcji, a także wzrost popytu na okna na rynku remontowym.

Europa odpowiada za ok. 40 proc. globalnych przychodów na rynku profili z PCW. W okresie od 2023 do 2030 r. kontynent, jak uważają analitycy amerykańscy, czeka istotny wzrost wartości sprzedaży. Spodziewany jest rozwój budownictwa mieszkaniowego, w którym stosowane będą rozwiązania efektywne energetycznie. Dlatego popularnością będą się cieszyć wysokiej jakości okna z PCW. To właśnie sprzedaż takiej zaawansowanej technologicznie stolarki będzie miała bezpośredni wpływ na rynek profili z tworzywa. W Europie jest potrzeba obniżania kosztów zużycia energii, co jest możliwe m.in. dzięki stolarce o dobrej izolacyjności termicznej.

Najbardziej popularne na świecie są okna uchylno-rozwierane. Stanowiły one 40 proc. udziału w globalnej sprzedaży w roku 2022. Eksperci spodziewają się, że będą zyskiwały na popularności i powiększały swój udział w sprzedaży w kolejnych latach. Jeśli chodzi o wzornictwo, najbardziej popularne są profile w kolorze gładkim, stanowią one ponad 50 proc. w globalnej sprzedaży. Analitycy również spodziewają się, że taki typ profili będzie coraz chętniej zamawiany przez klientów.

Zobacz również

Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka

Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka

W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.

Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”

Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”

Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.

CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew

CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew

W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".