W sklepach PSB w sierpniu ceny stolarki spadły

Autor: |Data publikacji:

Ceny materiałów budowlanych w sierpniu niemal się nie zmieniły w porównaniu do sierpnia 2022.

Grupa PSB poinformowała, że w sierpniu w tym roku ceny materiałów budowlanych w stosunku do ubiegłego roku wzrosły średnio o 1 proc. Jednak widać dużą różnicę porównując poszczególne grupy towarowe. Wzrost cen odnotowany był w 13 działach, w tym np. chemii budowlanej, która była droższa o 9 proc., i farb i lakierów – tu wzrost mamy o 8 proc. Jednak w 7 grupach produktów odnotowany był spadek cen, w tym stolarki budowlanej. W sierpniu klienci płacili średnio o 0,6 proc. mniej za stolarkę w porównaniu do ubiegłego roku. Największy spadek widać w dziale drewno i płyty OSB – aż o 24 proc.

Porównując okres od stycznia do końca sierpnia 2023 do analogicznego okresu w roku ubiegłym, to według wyliczeń PSB ceny wzrosły średnio o 7 proc. W tym okresie podrożały produkty w 17 grupach towarowych, w tym stolarka otworowa. Była ona droższa o 8 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Ceny farb i lakierów były wyższe o 14 proc., a chemii budowlanej o 12 proc. Najbardziej zaś spadły ceny drewna i płyt OSB, bo o 17 proc.

PSB informuje także, że w sierpniu bieżącego roku w porównaniu do lipca tego roku ceny materiałów budowlanych spadły średnio o 0,4 proc.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1