W sklepach PSB w sierpniu ceny stolarki spadły

Red.: |Data publikacji:

Ceny materiałów budowlanych w sierpniu niemal się nie zmieniły w porównaniu do sierpnia 2022.

Grupa PSB poinformowała, że w sierpniu w tym roku ceny materiałów budowlanych w stosunku do ubiegłego roku wzrosły średnio o 1 proc. Jednak widać dużą różnicę porównując poszczególne grupy towarowe. Wzrost cen odnotowany był w 13 działach, w tym np. chemii budowlanej, która była droższa o 9 proc., i farb i lakierów – tu wzrost mamy o 8 proc. Jednak w 7 grupach produktów odnotowany był spadek cen, w tym stolarki budowlanej. W sierpniu klienci płacili średnio o 0,6 proc. mniej za stolarkę w porównaniu do ubiegłego roku. Największy spadek widać w dziale drewno i płyty OSB – aż o 24 proc.

Porównując okres od stycznia do końca sierpnia 2023 do analogicznego okresu w roku ubiegłym, to według wyliczeń PSB ceny wzrosły średnio o 7 proc. W tym okresie podrożały produkty w 17 grupach towarowych, w tym stolarka otworowa. Była ona droższa o 8 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Ceny farb i lakierów były wyższe o 14 proc., a chemii budowlanej o 12 proc. Najbardziej zaś spadły ceny drewna i płyt OSB, bo o 17 proc.

PSB informuje także, że w sierpniu bieżącego roku w porównaniu do lipca tego roku ceny materiałów budowlanych spadły średnio o 0,4 proc.

Zobacz również

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

Wzrost silniejszy niż oczekiwano

Wzrost silniejszy niż oczekiwano

W ostatnim roku finansowym Dormakaba odnotowała wzrost we wszystkich obszarach. Przewyższył on zaplanowane wartości.

1