W NSG rosną przychody, ale i koszty

Red.: |Data publikacji:

NSG podsumowało trzy kwartały działalności. W tej spółce trzeci kwartał roku finansowego 2022 zakończył się 31 grudnia 2021.

NSG ma przesunięty rok finansowy w stosunku do kalendarzowego. Okres rozliczeniowy zaczyna się w tym wypadku 1 kwietnia, a kończy 31 marca. Spółka właśnie podsumowała trzy kolejne kwartały zakończone 31 grudnia 2021 r. W trzecim kwartale firma odnotowała przychody w wysokości 152,3 mld jenów (ok. 5,3 mld zł) w stosunku do 135,9 mld (ok. 4,7 mld zł) w roku poprzednim. Natomiast wynik za trzy kwartały, od początku kwietnia do końca grudnia wynosi w bieżącym roku finansowym 443 mld jenów (ok. 15,5 mld zł) w stosunku do 357,4 mld jenów (ok. 12,5 mld zł)  w roku poprzednim. Wynik EBITDA w tym roku wyniósł za trzy kwartały 42,2 mld jenów (ok. 1,4 mld zł) w stosunku do 32,3 mld (ok. 1,1 mld zł) rok wcześniej.

NSG podzieliło się także wynikami w poszczególnych segmentach. W przypadku szkła architektonicznego przychody za trzy kwartały wynosiły 206,9 mld jenów (ok. 7,2 mld zł) w porównaniu do 156,1 mld (ok. 5,4 mld zł) rok wcześniej. Jeśli chodzi o Europę, to w segmencie szkła architektonicznego przychody wyniosły w omawianym okresie 84,2 mld jenów (ok. 2,9 mld zł) w porównaniu do 60,6 mld (ok. 2,1 mld zł) rok wcześniej.

Spółka komentuje, że jeśli chodzi o kontynent europejski, to w minionych trzech kwartałach notowany był wzrost wielkości sprzedaży, ale i cen. Ponadto NSG przyznaje, że popyt był wyższy w stosunku do możliwości produkcyjnych. W trzecim kwartale spółka odnotowała także mniejszą rentowność, niż we wcześniejszych okresach rozliczeniowych. Wynikało to z rosnących kosztów – przede wszystkim z wysokich cen energii, surowców, a także rosnących kosztów transportu.

Zobacz również

Rekordowo wysoka sprzedaż w Assa Abloy

Rekordowo wysoka sprzedaż w Assa Abloy

Assa Abloy podliczyła wyniki za czwarty kwartał ubiegłego roku oraz za cały poprzedni sezon. Sprzedaż wzrosła o 27 proc. w porównaniu do 2021 r. i wyniosła ponad 120 mld koron.

Ponad połowa inwestorów nie słyszała o dotacjach na okna

Ponad połowa inwestorów nie słyszała o dotacjach na okna

Wedlug najnowszego badania CAB wśród Polaków, którzy kupili w roku 2022 okna na wymianę starych, zaledwie 13 proc. skorzystało z możliwości dofinansowania dotacjami z programu Czyste Powietrze.

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

1