W NSG rosną przychody, ale i koszty

Red.: |Data publikacji:

NSG podsumowało trzy kwartały działalności. W tej spółce trzeci kwartał roku finansowego 2022 zakończył się 31 grudnia 2021.

NSG ma przesunięty rok finansowy w stosunku do kalendarzowego. Okres rozliczeniowy zaczyna się w tym wypadku 1 kwietnia, a kończy 31 marca. Spółka właśnie podsumowała trzy kolejne kwartały zakończone 31 grudnia 2021 r. W trzecim kwartale firma odnotowała przychody w wysokości 152,3 mld jenów (ok. 5,3 mld zł) w stosunku do 135,9 mld (ok. 4,7 mld zł) w roku poprzednim. Natomiast wynik za trzy kwartały, od początku kwietnia do końca grudnia wynosi w bieżącym roku finansowym 443 mld jenów (ok. 15,5 mld zł) w stosunku do 357,4 mld jenów (ok. 12,5 mld zł)  w roku poprzednim. Wynik EBITDA w tym roku wyniósł za trzy kwartały 42,2 mld jenów (ok. 1,4 mld zł) w stosunku do 32,3 mld (ok. 1,1 mld zł) rok wcześniej.

NSG podzieliło się także wynikami w poszczególnych segmentach. W przypadku szkła architektonicznego przychody za trzy kwartały wynosiły 206,9 mld jenów (ok. 7,2 mld zł) w porównaniu do 156,1 mld (ok. 5,4 mld zł) rok wcześniej. Jeśli chodzi o Europę, to w segmencie szkła architektonicznego przychody wyniosły w omawianym okresie 84,2 mld jenów (ok. 2,9 mld zł) w porównaniu do 60,6 mld (ok. 2,1 mld zł) rok wcześniej.

Spółka komentuje, że jeśli chodzi o kontynent europejski, to w minionych trzech kwartałach notowany był wzrost wielkości sprzedaży, ale i cen. Ponadto NSG przyznaje, że popyt był wyższy w stosunku do możliwości produkcyjnych. W trzecim kwartale spółka odnotowała także mniejszą rentowność, niż we wcześniejszych okresach rozliczeniowych. Wynikało to z rosnących kosztów – przede wszystkim z wysokich cen energii, surowców, a także rosnących kosztów transportu.

Zobacz również

Wzmocnienia wciąż na fali, choć z mniejszą rentownością

Wzmocnienia wciąż na fali, choć z mniejszą rentownością

MFO, producent wzmocnień stalowych, odnotował w I półroczu br. wyraźny wzrost przychodów. Zmniejszył się natomiast wypracowany zysk netto.

Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Vivento zbudował nowa halę produkcyjną, Firma planuje także kolejna inwestycję i chce zbudować magazyn wyrobów gotowych.

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

NSG i AGC podsumowały II kwartał bieżącego roku. Spółki podnosiły ceny na swoje produkty, by zrekompensować podwyżki.

1