Vidok zwiększył produkcję aluminium

Red.: MR |Data publikacji: 2021-09-16

Vidok w pierwszym półroczu tego roku uruchomił nową halę do produkcji stolarki aluminiowej. Firma zwiększyła również eksport, także poza Europę.

Producent z Mrowli pod Rzeszowem zainwestował w rozwój produkcji z aluminium. Firma w pierwszym półroczu tego roku otworzyła nową halę produkcyjną, której powierzchnia wynosi 2,5 tys. mkw. Są w niej wytwarzane okna, drzwi, fasady, a także konstrukcje ppoż. Firma wyposażyła halę w nowoczesne maszyny i urządzenia. Vidok informuje, że w hali zainstalowane jest „drugie w Polsce tak zaawansowane centrum obróbczo-tnące FOM Industrie  LMX 650”.

Firma wytwarza także stolarkę z drewna i z PCW. Producent informuje, że dysponuje jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie centrów obróbczych do drewna w Europie. Przedsiębiorstwo także korzysta z pięciu linii do obróbki PCW – to Graf Synergy z technologią zgrzewów bezszwowych EVO.

Vidok od 2005 r. zaczął ekspansję eksportową na rynki europejskie. Natomiast od 2016 r. producent zaczął sprzedawać swoje wyroby także do Stanów Zjednoczonych. W tym roku Vidok znacznie zwiększył eksport do tego kraju dzięki rozwinięciu współpracy ze swoimi partnerami handlowymi – dilerami stolarki w USA.

Zobacz również

Roszady w branży maszynowej

Roszady w branży maszynowej

Biesse Group przejęła 100 proc. udziałów Forvet Costruzione Macchine Speciali. Wartość umowy to około 41 mln euro.

Mamy już 3 lata!

Mamy już 3 lata!

Serwis ForumBranzowe.com obchodzi dziś trzecie urodziny! Oficjalnie wystartowaliśmy podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2018 na PGE Narodowym. Jak rozwijał się w tym czasie nasz portal?

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Złota Setka Firm Podkarpacia to zestawienie największych firm w regionie. Właśnie poznaliśmy przedsiębiorstwa, które dobrze poradziły sobie w 2020 r.

1