Veka otworzyła w Wielkiej Brytanii zakład recyklingu. Fabryka powstała kosztem 15 mln funtów i jest najnowocześniejszą w Grupie Veka.
W Wellingborough w Wielkiej Brytanii pod koniec marca Andreas Hartleif, dyrektor generalny Grupy Veka, oficjalnie otworzył nowy zakład recyklingu. Firma przyznaje, że fabryka już od pewnego czasu działała, jednak ze względu na ograniczenia związane z COVID-19 wcześniej nie udało się jej oficjalnie otworzyć. Nowy zakład recyklingu jest trzecim i jednocześnie najbardziej zaawansowanym technologicznie oddziałem przetwarzania odpadków z PCW w Grupie Veka.
Jedną z ważniejszych inwestycji w Wellingborough jest według firmy przemysłowa rozdrabniarka do PCW, dzięki której znacznie zwiększają się możliwości produkcyjne. Urządzenie warte było ok. 200 tys. funtów.
Simon Scholes, dyrektor zarządzający w Veka Recycling zauważa:
Składowanie okien plastikowych na wysypiskach, a także ścinki i wadliwe części powstające w procesie produkcyjnym powinny należeć do przeszłości. Nowy rozdrabniacz pomoże zwiększyć przepustowość naszego zakładu recyklingu, który dzięki programowi inwestycyjnemu o wartości 15 milionów funtów stał się najnowocześniejszym tego typu obiektem w Europie.
Zakład recyklingu może obecnie przetwarzać 35 tys. profili okiennych i produkować z nich wysokiej jakości granulat. Nowy zakład umożliwi przetwarzanie odpadków z PCW z Wielkiej Brytanii i zaspokajanie wewnętrznych potrzeb brytyjskiego rynku, bez potrzeby transportu tworzywa zza granicy. Dla Veki rynek brytyjski należy do kluczowych, dlatego dla niemieckiego dostawcy systemów z PCW istotne jest, by ten rynek był samowystarczalny. Inwestycja w nowy zakład to reakcja firmy na obecne w ostatnich miesiącach problemy związane z dostawami granulatu z PCW oraz coraz większe zainteresowanie klientów produktami ekologicznymi.
Zobacz również
Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka
W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.
Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”
Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.
CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew
W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".