Udany kwartał Aluprofu

Red.: |Data publikacji:

Aluprof, polski lider segmentu systemów aluminiowych, zalicza I kwartał tego roku do niezwykle udanych.

Aluprof osiągnął w okresie od stycznia do marca 2022 roku przychody wyższe o 43 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku 2021. Systemodawca z Bielska-Białej poinformował, że wzrosty odnotowano zarówno w sprzedaży krajowej jak i zagranicznej.

Pod koniec kwietnia Aluprof był partnerem strategicznym XXVIII Forum 100, organizowanego przez Centrum Analiz Branżowych i redakcję Forum Branżowego. Program spotkania poświęcony był tym razem zagadnieniom digitalizacji sprzedaży stolarki, planowaniu działań e-marketingowych, inwestowaniu w SEO oraz w BIM (szczegóły). W trakcie spotkania wystąpił menedżer Aluprofu, pan Michał Marcinowski, który opowiedział zebranym o najnowszych trendach wykorzystania aluminium w architekturze na przykładach realizacji firmy.

KTW II - Bryła, która budzi emocje _ Materiały prasowe Aluprof

Pod koniec kwietnia ruszyła również IV edycja międzynarodowego konkursu Obiekt Roku w Systemach Aluprof – jednego z najważniejszych wydarzeń branży architektonicznej w Polsce. Po raz kolejny jury złożone z uznanych architektów, wybierze najciekawsze realizacje powstałe z wykorzystaniem systemów Aluprof. Konkurs adresowany jest do pracowni architektonicznych i samodzielnych architektów, w których projektach powstałych do 30 czerwca 2022 roku wykorzystano systemy firmy Aluprof. Spośród zgłoszonych projektów profesjonalne jury wskaże 3 zwycięskie, które uhonorowane zostaną nagrodami pieniężnymi: 50 tys. zł za I miejsce, 30 tys. zł za II miejsce i 15 tys. zł za zdobycie III miejsca. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do dnia 30 czerwca br.

Zobacz również

Włosi polubili plastikowe okna

Włosi polubili plastikowe okna

W 2021 r. we Włoszech wzrosło o 16 proc. zużycie PCW w budownictwie. Ten wynik to wzrost popytu na plastikowe okna i drzwi.

Eko-Okna nie będą finansowały obwodnicy Raciborza

Eko-Okna nie będą finansowały obwodnicy Raciborza

Eko-Okna wycofały się z finansowania budowy obwodnicy. Firmie nie odpowiada przebieg zaproponowanej trasy. Projekt budowy może przez to upaść.

ASSA ABLOY inwestuje w produkcję drzwi p-poż.

ASSA ABLOY inwestuje w produkcję drzwi p-poż.

Assa Abloy Mercor Doors inwestuje w rozbudowę fabryki w Dobrzeniu Wielkim pod Opolem. Efektem wdrożenia automatyzacji produkcji będzie podwojenie aktualnych mocy i, pomimo automatyzacji, zwiększanie zatrudnienia o 10 proc. rocznie.

1