Szanse w programach unijnych

Red.: |Data publikacji:

Jerzy Studziński, prezes zarządu Dako, wypowiada się na łamach naszego miesięcznika na temat wyników I kwartału i perspektyw na kolejne miesiące. Podobnie jak inni producenci ocenia pierwsze miesiące roku jako bardzo udane dla jego firmy i całej branży, natomiast mówiąc o przyszłości wymienia czynniki, które pozwalają mu z optymizmem patrzeć na najbliższy czas.

Dobrą kondycję marki zawdzięczamy w dużej mierze ciężkiej pracy, którą wykonaliśmy, by zapewnić naszym klientom stabilność i wysoką jakość dostaw. Dzisiaj zbieramy owoce tej wiarygodności i zaufania, które zbudowaliśmy w relacjach z klientami. Korzystamy też z dużych możliwości, jakie coraz szerzej otwierają się dla nas na rynkach pozaeuropejskich – USA i Kanada to jedne z naszych kluczowych obszarów wzrostu wolumenu i wartości sprzedaży. Optymistycznie myślimy także o kolejnych miesiącach i dalszych tegorocznych planach. Szansą, z której już korzystamy, są m.in. wprowadzane w wielu europejskich krajach rządowe programy dofinansowań związanych z termomodernizacją i inwestycjami. Dla klientów są one wsparciem i zachętą do podjęcia prac związanych z wymianą stolarki, a dla nas ważną okazją biznesową.

Wypowiedź prezesa Studzińskiego jest jedną z kilku opinii polskich menedżerów, jakie zamieszczamy w najnowszym, czerwcowym wydaniu naszego miesięcznika. I choć większość z nich dobrze ocenia wyniki I kwartału, to zauważają też trudności, z jakimi przyjdzie im się borykać w kolejnych miesiącach. Charakterystyczne jednak, że nie narzekają, nie załamują rąk, ale realnie planują i znajdują sposoby na przełamanie tych trudności. Ich pomysły na trudniejszy czas mogą być inspirujące dla każdego producenta stolarki, dlatego gorąco polecamy tą lekturę w czerwcowym wydaniu miesięcznika Forum Branżowe. Dostępny w prenumeracie.

1