Teknos widzi spadek dynamiki wzrostu sprzedaży

Autor: |Data publikacji:

Jak pisaliśmy już wcześniej Grupa Teknos zakończyła miniony sezon 9-procentowym wzrostem sprzedaży do wartości 419 mln euro. Po pierwszym półroczu obecnego roku równie dobre wieści docierają z polskiego oddziału tej firmy.

W okresie I-VI 2022 roku Teknos Polska odnotował wzrost ilości sprzedanych farb, co przełożyło się na 20-procentowy wzrost wartości sprzedaży w stosunku do I półrocza roku 2021. Wysoka dynamika uzyskana została w I kwartale, natomiast II kwartał był nieco gorszy, a dynamika wzrostu sprzedaży wyraźnie zmalała. Na tej podstawie oraz po analizie wskaźników wyprzedzających budownictwa zakłada się tutaj, że w II półroczu tego roku wyniki sprzedaży będą słabsze, co wiąże się ze spowolnieniem w gospodarce i decyzjami konsumenckimi wynikającymi z rosnącej inflacji. Firma nie ma w tym sezonie większych kłopotów z surowcami do produkcji, choć cały czas doświadcza wzrostu cen zaopatrzeniowych.

W marcu br. Grupa Teknos podjęła decyzję o zawieszeniu swojej działalności w Rosji, w związku z rosyjską agresją na Ukrainę. W kwietniu ogłoszono plan kontrolowanego wyjścia z rynku rosyjskiego, a 11 lipca br. sprzedano 100 proc. udziałów w rosyjskim podmiocie – Teknos OOO. Firma działała w Rosji od 2005 roku prowadząc biuro w Moskwie, a od czerwca 2015 roku również zakład produkcyjny w Petersburgu. Od lipca przeszły one wraz z pracownikami w ręce nowych właścicieli.

To smutny i zarazem wyjątkowy moment w historii Teknos. Było to jedyne możliwe rozwiązanie na zapewnienie ciągłości funkcjonowania dla naszych pracowników. Życzę nowym właścicielom powodzenia w prowadzeniu biznesu, wspieranego przez wiedzę i doświadczenie naszego rosyjskiego zespołu.  – powiedziała Paula Salastie, dyrektor generalny Teknos i właścicielka Grupy Teknos.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1