Teknos widzi spadek dynamiki wzrostu sprzedaży

Red.: |Data publikacji:

Jak pisaliśmy już wcześniej Grupa Teknos zakończyła miniony sezon 9-procentowym wzrostem sprzedaży do wartości 419 mln euro. Po pierwszym półroczu obecnego roku równie dobre wieści docierają z polskiego oddziału tej firmy.

W okresie I-VI 2022 roku Teknos Polska odnotował wzrost ilości sprzedanych farb, co przełożyło się na 20-procentowy wzrost wartości sprzedaży w stosunku do I półrocza roku 2021. Wysoka dynamika uzyskana została w I kwartale, natomiast II kwartał był nieco gorszy, a dynamika wzrostu sprzedaży wyraźnie zmalała. Na tej podstawie oraz po analizie wskaźników wyprzedzających budownictwa zakłada się tutaj, że w II półroczu tego roku wyniki sprzedaży będą słabsze, co wiąże się ze spowolnieniem w gospodarce i decyzjami konsumenckimi wynikającymi z rosnącej inflacji. Firma nie ma w tym sezonie większych kłopotów z surowcami do produkcji, choć cały czas doświadcza wzrostu cen zaopatrzeniowych.

W marcu br. Grupa Teknos podjęła decyzję o zawieszeniu swojej działalności w Rosji, w związku z rosyjską agresją na Ukrainę. W kwietniu ogłoszono plan kontrolowanego wyjścia z rynku rosyjskiego, a 11 lipca br. sprzedano 100 proc. udziałów w rosyjskim podmiocie – Teknos OOO. Firma działała w Rosji od 2005 roku prowadząc biuro w Moskwie, a od czerwca 2015 roku również zakład produkcyjny w Petersburgu. Od lipca przeszły one wraz z pracownikami w ręce nowych właścicieli.

To smutny i zarazem wyjątkowy moment w historii Teknos. Było to jedyne możliwe rozwiązanie na zapewnienie ciągłości funkcjonowania dla naszych pracowników. Życzę nowym właścicielom powodzenia w prowadzeniu biznesu, wspieranego przez wiedzę i doświadczenie naszego rosyjskiego zespołu.  – powiedziała Paula Salastie, dyrektor generalny Teknos i właścicielka Grupy Teknos.

Zobacz również

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Zbliża się termin ME-EXPO 2023 - największych włoskich targów dla branży budowlanej. Organizatorzy zaproponowali nową formułę tej imprezy, dobywającej się co dwa lata.

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty poinformowała o szacunkowych wynikach za trzeci kwartał. W tym okresie Aluprof osiągnął wzrost przychodów ze sprzedaży.

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Jak wskazują analitycy, 63 proc. największych firm w kraju przygotowuje raport dotyczący tematyki ESG, a 17 proc. poświęca temu miejsce w sprawozdaniach rocznych.

1