Technika Okienna notuje dwucyfrowe wzrosty

Red.: |Data publikacji:

Technika Okienna zakończyła sierpień dwucyfrowym wzrostem sprzedaży. Minione trzy kwartały należały do bardzo dobrych pod względem handlowym.

W tym roku wiele firm podobnie podsumowuje trzy kwartały, jak Technika Okienna – u producenta stolarki pierwszy kwartał przebiegał bez zakłóceń do połowy marca. Wówczas na rynku pojawiła się niepewność, spadł też popyt na okna i drzwi. Sytuacja odwróciła się w czerwcu. Nastrój na rynku się poprawił i wielu klientów zdecydowało się na zakup stolarki. Według firmy był to nienaturalny wzrost popytu, bo decyzje o inwestycji podejmowali ludzie, którzy wcześniej planowali zakup, ale go po prostu odkładali.

Duży popyt na stolarkę utrzymywał się jeszcze w lipcu, sierpniu i we wrześniu. Firma podliczyła, że pod koniec sierpnia wartość przychodów ze sprzedaży wzrosła o 30 proc. w stosunku do roku 2019. Firma jednak uważa, że ten trend nie utrzyma się w ostatnim kwartale tego roku. Już na początku października widać, że popyt na okna i drzwi spada na rynku krajowym. Także pierwszy kwartał 2021 r. może być trudny pod kątem sprzedaży.

 

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1