Technika Okienna notuje dwucyfrowe wzrosty

Red.: MR |Data publikacji: 2020-10-15

Technika Okienna zakończyła sierpień dwucyfrowym wzrostem sprzedaży. Minione trzy kwartały należały do bardzo dobrych pod względem handlowym.

W tym roku wiele firm podobnie podsumowuje trzy kwartały, jak Technika Okienna – u producenta stolarki pierwszy kwartał przebiegał bez zakłóceń do połowy marca. Wówczas na rynku pojawiła się niepewność, spadł też popyt na okna i drzwi. Sytuacja odwróciła się w czerwcu. Nastrój na rynku się poprawił i wielu klientów zdecydowało się na zakup stolarki. Według firmy był to nienaturalny wzrost popytu, bo decyzje o inwestycji podejmowali ludzie, którzy wcześniej planowali zakup, ale go po prostu odkładali.

Duży popyt na stolarkę utrzymywał się jeszcze w lipcu, sierpniu i we wrześniu. Firma podliczyła, że pod koniec sierpnia wartość przychodów ze sprzedaży wzrosła o 30 proc. w stosunku do roku 2019. Firma jednak uważa, że ten trend nie utrzyma się w ostatnim kwartale tego roku. Już na początku października widać, że popyt na okna i drzwi spada na rynku krajowym. Także pierwszy kwartał 2021 r. może być trudny pod kątem sprzedaży.

 

Zobacz również

Rawlplug łączy swoje spółki i wdraża nową strategię

Rawlplug łączy swoje spółki i wdraża nową strategię

Rawlplug S.A przystępuje do realizacji założeń swojej strategii rozwoju. Zamierza łączyć własne spółki w Polsce i kontynuować rozwój na rynkach zagranicznych. Grupa właśnie wkracza do Wietnamu.

Powstało więcej mieszkań, ale spada liczba rozpoczętych budów

Powstało więcej mieszkań, ale spada liczba rozpoczętych budów

Jak podał GUS, w trzech pierwszych kwartałach 2020 roku oddano do użytkowania więcej mieszkań niż w 2019 r. Spadła jednak liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym, jak i mieszkań, których budowę rozpoczęto.

W Niemczech budownictwo mieszkaniowe na plusie

W Niemczech budownictwo mieszkaniowe na plusie

Federalny Urząd Statystyczny Niemiec podał najnowsze dane dotyczące tamtejszej branży budowlanej. Zostało też opublikowane badanie koniunktury tamtejszej budowlanki.

1