Targi online PSB okazały się dużym sukcesem

Red.: MR |Data publikacji: 2020-09-12

Właśnie zakończyły się VI Jesienne Targi Grupy PSB. Firma zdecydowała się przeprowadzić tę imprezę online.

Istotą targów branżowych jest możliwość kontaktów osobistych, jednak obecnie spotkania dużych grup ludzi są niemożliwe. Dlatego wiele imprez targowych zostaje odwołanych, o czym pisaliśmy wielokrotnie (m.in. TUTAJ). W przypadku targów PSB dochodzi dodatkowy element – firmy w trakcie wystawy podpisują kontrakty handlowe. Dlatego PSB postanowiło zaproponować firmom udział w imprezie online, podczas której przedsiębiorcy mogli zawierać umowy.

W tym roku, w VI jesiennej edycji targów, w wersji online udział wzięło 78 dostawców (m.in. materiałów budowlanych) i 236 partnerów handlowych PSB. Wśród dostawców znaleźli się przedstawiciele branży stolarki otworowej (Domino, Hörmann, Sputnik, Velux i Voster). Organizator przyznał, że nowa formuła spotkała się z dużym zainteresowaniem firm i przełożyła się na wyższą frekwencję, niż to było w tradycyjnej wersji.

PSB podsumowało, że podczas zakończonej właśnie jesiennej edycji w dniach 8 i 9 września zawartych zostało niemal 5 tys. kontraktów za kwotę 135 mln zł. Dla porównania, w zeszłym roku w wersji tradycyjnej zawartych było 3,4 tys. kontraktów za kwotę 108 mln zł.

PSB przygotowało specjalną platformę internetową, łączącą wystawców – czyli dostawców materiałów budowlanych ze zwiedzającymi – partnerami sieci PSB, czyli sprzedawcami. Firma wyjaśnia:

Poprzez platformę planowano harmonogramy spotkań, wystawcy przedstawili oferty targowe, a negocjacje miały miejsce przy wirtualnych stolikach, przy których składano też i akceptowano zamówienia targowe. Wszystko automatycznie, on-line.

Mimo tak dużej popularności targów online, PSB nie planuje, by zastąpiły one tradycyjną imprezę targową. Jednak w przyszłości spotkania w sieci staną się na pewno uzupełnieniem wystawy. 

Zobacz również

Monolit zwiększa zatrudnienie

Monolit zwiększa zatrudnienie

Monolit z Zambrowa stale się rozwija. Producent stolarki planuje zwiększenie mocy produkcyjnyej, a także zatrudnienie nowych pracowników.

Początki produkcji były w garażu – Fakro ma już 30 lat

Początki produkcji były w garażu – Fakro ma już 30 lat

W styczniu tego roku Fakro obchodzi 30-lecie działalności, Firma obecnie składa się z 11 spółek produkcyjnych i 17 dystrybucyjnych.

Rozwój G-U po udanym 2020 roku

Rozwój G-U po udanym 2020 roku

G-U zalicza miniony rok do udanych, firma zanotowała wzrost sprzedaży. W tym roku firma otworzyła halę do konfekcjonowania progów.

1