Warsaw Home & Contract i Warsaw Build odwołane. Co z Budmą i 4 Design Days?

Red.: AK |Data publikacji: 2020-08-26

Zespół Warsaw Home & Contract i Warsaw Build ogłosił właśnie decyzję o przełożeniu piątej edycji targów na rok 2021. Czy inne wydarzenia branżowe  także będą odwołane?

Warsaw Build 2019

Piąta edycja targów Warsaw Home & Contract odbędzie się w dniach 27-30 października 2021 w dotychczasowej formule, równolegle z targami Warsaw Build. Jak można przeczytać w oficjalnej informacji prasowej organizatora:

W związku ze światową pandemią SARS COVID-2019 informujemy, że po dokładnej analizie wszystkich okoliczności oraz przychylając się do licznych próśb Wystawców Targów, podjęliśmy decyzję o przesunięciu daty wydarzenia Warsaw Home & Contract oraz odbywającego się równolegle Warsaw Build na 27 – 30 października 2021 r.

W obecnej sytuacji oczy całej branży skierowały się na dwa inne, duże wydarzenia związane z architekturą, designem i budownictwem. Mimo, że poznańska Budma i katowickie 4 Design Days planowane są dopiero na pierwsze miesiące przyszłego roku, to przykład niemieckich targów R+T i Fensterbau Frontale (pisaliśmy o tym TUTAJ) pokazuje, że start wydarzeń planowanych na 2021 także nie jest stuprocentowo pewny.

Tegoroczna, piąta edycja 4 Design Days planowana jest na 28-31 stycznia przyszłego roku. Warto pamiętać, że organizator wydarzenia, Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości S.A. (GRUPA PTWP SA), już we wrześniu 2020 startuje z innymi wydarzeniami, np. Europejskim Kongresem Gospodarczym (2-4 września, Katowice) czy Property Forum 2020 (14-15 września), które odbędą się z uwzględnieniem wszelkich wytycznych rygoru sanitarnego i w formie hybrydowej (częściowo online). Jak się dowiedzieliśmy od reprezentującej organizatorów Marty Stach z Imago Public Relations, bardzo możliwe jest, że również tak będą wyglądały tegoroczne 4 Design Days – liczba gości może zostać znacznie ograniczona, a pozostali zainteresowani będą mogli brać udział w wydarzeniu za pośrednictwem internetu. Więcej szczegółów poznamy jednak w pierwszych tygodniach września. 

Również grupa MTP, organizator Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma 2021 nie zwalnia tempa. Jeśli sytuacja i obostrzenia związane z pandemią nie ulegną zmianie, już 26-27 września odbędą się organizowane przez grupę Targi Budownictwa i Aranżacji MDO Kraków. Jednocześnie, jak zdradzili nam pracownicy MTP, przygotowania do Budmy trwają pełną parą i póki co nic nie wiadomo o tym, by miała zapaść decyzja o odwołaniu lub przełożeniu imprezy.

Wydaje się zatem, że oba wydarzenia są niezagrożone odwołaniem, chociaż przedstawiciele organizatorów zaznaczają, że ciężko jest powiedzieć coś na pewno, a sytuacja jest wyjątkowo dynamiczna.

Zobacz również

Drutex zarabia i zbroi się dalej

Drutex zarabia i zbroi się dalej

Bytowski Drutex przekroczy w tym roku próg miliarda zł przychodów, a jak zapewnia kierownictwo firmy przekroczony również zostanie próg 100 milionów zł wypracowanego zysku netto.

Awilux przekroczył sto milionów

Awilux przekroczył sto milionów

Dobre wieści płyną z Leszna, z Awiluxu. Pomimo okresu pandemii producent ten zamyka rok 2020 niemal 20-procentowym wzrostem, przekraczając nawet zakładany 100-milionowy poziom przychodów.

Sanok Rubber notuje wzrost w przychodach

Sanok Rubber notuje wzrost w przychodach

Sanok Rubber podał do wiadomości wyniki z trzech kwartałów. W tym roku przychody ze sprzedaży wyniosły 706,11 mln zł. Sanok Rubber podaje także dane handlowe dotyczące uszczelek do stolarki.

1