Targi Ligna również przesunięte

Red.: PG |Data publikacji: 2020-11-10

Związek Niemieckich Producentów Maszyn i Urządzeń oraz Deutsche Messe AG poinformowały, że Międzynarodowe Targi Przemysłu Drzewnego LIGNA zostały przesunięte na jesień 2021 r

Targi narzędzi, maszyn i urządzeń do obróbki drewna LIGNA odbywają się co dwa lata w Hanowerze w Niemczech. Najbliższa edycja zaplanowana była w terminie 10-14 maja 2021 r. Jak poinformowali organizatorzy, obecna sytuacja zmusiła ich do przesunięcia imprezy na jesień.

Andreas Gruchow, członek zarządu Deutsche Messe AG:

Trwająca pandemia, rosnące ograniczenia i ponowny lockdown powodują wielką niepewność na rynku. Traktujemy to bardzo poważnie. Decyzja o przesunięciu targów LIGNA była dla nas bardzo trudna, ale jest to jedyny możliwy sposób, by zapewnić wszystkim zaangażowanym w planowanie i bezpieczeństwo imprezy niezbędny czas na przygotowania.

Związek Niemieckich Producentów Maszyn i Urządzeń, jako współorganizator LIGNA, również postrzega przesunięcie terminu imprezy jako jedyny skuteczny sposób na skuteczną organizację jednych z najważniejszych międzynarodowych targów branży drzewnej.

Bernhard Dirr, dyrektor zarządzający VDMA:

Przesunięcie LIGNA jest absolutnie konieczne. Jest to najważniejsza na świecie platforma dla naszych firm i klientów z branży obróbki i przetwórstwa drewna. Branża potrzebuje tego rynkowego spotkania. Wraz z LIGNA we wrześniu 2021 roku chcemy wysłać sygnał, który wyzwoli nowe impulsy i inwestycje na globalnym rynku.

Podano nową datę targów LIGNA. Wydarzenie zaplanowane jest w terminie od 27 września do 1 października 2021 r.

To kolejna impreza, która nie odbędzie się w planowanym czasie. Dopiero co informowaliśmy o decyzji MTP, by przesunąć na jesień targi budownictwa BUDMA (szczegóły).

 

Zobacz również

Niewymuszony optymizm producentów okien

Niewymuszony optymizm producentów okien

Są firmy, które nie tylko nie narzekają, ale wręcz z wielkim optymizmem inwestują w nowe maszyny i linie produkcyjne. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca dotarło do nas kilkanaście takich informacji. Przedstawiamy niektóre z nich.

Najlepsze wpisy z Pressroomu

Najlepsze wpisy z Pressroomu

Przedstawiamy subiektywną listę najciekawszych wieści z firm, które opublikowaliśmy w ostatnim czasie. Jednocześnie zapraszamy do lektury całego działu Pressroom, w którym można odkryć jeszcze więcej ciekawych treści.

Jak klienci indywidualni w Polsce kupują okna?

Jak klienci indywidualni w Polsce kupują okna?

Centrum Analiz Branżowych przygotowało nowy raport, który sprawdza, jak Polacy kupują okna. Analizie poddano ścieżki zakupowe inwestorów indywidualnych, od pojawienia się potrzeby, aż po wrażenia po zakupie.

1