Targi BAU dalej w grze

Autor: |Data publikacji:

Jak poinformowali organizatorzy targów BAU 2021, na razie impreza w Monachium jest niezagrożona. Zarówno pod względem zarezerwowanej powierzchni wystawienniczej, jak i wielu zapytań od zagranicznych wystawców, skala nadchodzącej imprezy zdaje się być porównywalna z edycją z 2019 r.

Targi budownictwa BAU mają się odbyć w dniach 11-16 stycznia 2021 r. w Monachium. W większości krajów mamy do czynienia z malejącą liczbą infekcji oraz znoszeniem kolejnych obostrzeń związanych z podróżami zagranicznymi, dlatego Targi Monachijskie liczą na sukces nadchodzącej edycji. By zadbać o odpowiednią frekwencję na tej imprezie wprowadzono 15-proc. zniżkę dla wystawców.

Reinhard Pfeiffer, wiceprezes zarządu Targów Monachijskich:

Podobnie jak w przeszłości poziom rezerwacji powierzchni na targi BAU jest znakomity, a poziom zapytań jest szczególnie wysoki z zagranicy. Jestem pewny, ze życie handlowe nabierze tempa latem i na jesień. Dzięki 15-proc. zniżce nasi klienci będą mogli zwiększyć budżety na zapraszanie swoich klientów. Tym razem zapewne będziemy musieli ograniczyć liczbę odwiedzających, ale mam nadzieję, że dzięki naszym wspólnym wysiłkom ich jakość oraz liczba będzie na wysokim poziomie.

W najbliższej edycji szereg firm postanowił nie brać udziału w BAU, w tym GU, Novoferm, Schüco, Roto, Velux. Mimo to wykorzystano już 80 proc. dostępnej powierzchni wystawienniczej na edycję 2021, czyli około 100 tys. mkw. To ten sam poziom, co podczas BAU 2019. Około jedna trzecia powierzchni wystawienniczej została zarezerwowana przez międzynarodowych wystawców. Popyt jest obecnie szczególnie wysoki ze strony Belgii i Polski, ale także krajów szczególnie dotkniętych przez pandemię koronawirusa, takich jak Włochy i Hiszpania. Taki stan rezerwacji pozwala przewidywać, że targi zajmą wszystkich 18 hal wystawowych.

Targi BAU 2021 będą skupiały się na 5 głównych tematach:

  • Wyzwanie związane ze zmianami klimatu
  • Transformacja cyfrowa
  • Domy przyszłości
  • Zasoby i recykling
  • Przemysł budowlany po koronawirusie – co dalej?

Więcej na temat tematyki targów w Monachium pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1