Poznaliśmy główne tematy targów BAU 2021

Red.: PG |Data publikacji: 2020-04-26

Targi BAU w Monachium to jedna z największych i najważniejszych imprez w dziedzinie architektury, materiałów i systemów budowlanych.  Najbliższa edycja planowana jest w dniach 11-16 stycznia 2021 r. Znamy już główne tematy tej imprezy.

Jak poinformowały Targi Monachijskie, impreza będzie obracała się wokół czterech głównych tematów do których wielu wystawców dostosowuje swoje prezentacje. Na targowych panelach dyskusyjnych będą one omawiane i dyskutowane z wielu różnych perspektyw, a na specjalnych pokazach będą zilustrowane przykładami produktów i projektów.

Oto cztery główne tematy targów BAU 2021:

 • Wyzwanie związane ze zmianami klimatu
  Temperatura w atmosferze i oceanach stale rośnie. Głównym winowajcą od początku uprzemysłowienia jest ludzkość, w szczególności poprzez emisje gazów cieplarnianych.
 • Transformacja cyfrowa
  Sektor budowlany przeżywa rewolucję cyfrową. Odejście od analogicznych sposobów myślenia i organizacja oparta na profesjonalnym cyfrowym procesie decyzyjnym i działaniach daje szeroką gamę nowych możliwości.
 • Domy przyszłości
  Wysokiej jakości warunki mieszkaniowe w przystępnej cenie, od dawna są utopią w dużych miastach, takich jak Berlin, Hamburg, Frankfurt, Stuttgart i Monachium. Jednocześnie przyszłość mieszkalnictwa w niemieckich miastach jest jedną wielką niewiadomą.
 • Zasoby i recykling
  Ściany z gruzu, izolacja z materiału ze starych spodni i połączenia śrubowe zamiast spawów – na placach budowach wiele dzieje się w wokół gospodarki o obiegu zamkniętym.
 • TEMAT SPECJALNY: Przemysł budowlany po koronawirusie – co dalej?
  W programie planowane są analizy, case studies i możliwe rozwiązania dotyczące roku budżetowego 2021.

W związku z odwołaniem w tym roku targów Fensterbau Frontale to właśnie targi BAU mogą okazać się imprezą, która zwróci większą uwagę branży stolarki niż dotychczas. W opinii naszej redakcji edycja BAU 2019 pozostawiła w tej kwestii spory niedosyt, gdyż zabrakło głośnych premier znanych z imprezy w Norymberdze. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

Termin targów BAU 2021 wydaje się na razie odległy i w kontekście koronawirusa niezagrożony. Są już jednak pierwsze sygnały, że na imprezie w Monachium nie zobaczymy wszystkich wystawców, którzy się zapowiadali. Z udziału w targach zrezygnowała m.in. firma Xella, właściciel tak znanych w świecie budownictwa marek, jak Ytong, Silka, Ursa, Multipor, Hebel. Tłumaczy to niepewną sytuacją związaną z pandemią oraz niemożliwością jakiegokolwiek planowania tradycyjnych działań marketingowych w związku z nią.

 

Zobacz również

Sanok Rubber ze spadkami, także w segmencie stolarki

Sanok Rubber ze spadkami, także w segmencie stolarki

Sanok Rubber Company w minionym półroczu osiągnął przychody w wysokości 300,89 mln zł wobec 389,1 mln zł w 2019 r.

Eko-Okna dołożą miliony do budowy drogi

Eko-Okna dołożą miliony do budowy drogi

Od dawna zapowiadana inwestycja, w której uczestniczą także Eko-Okna, w końcu będzie zrealizowana. Firma z Kornic dołoży ponad 3,6 mln zł do budowy drogi powiatowej w Kornicach. Ma ona być oddana do użytku w I półroczu 2021 r.

Przyszłość rynku drzwi wejściowych w Europie Wschodniej

Przyszłość rynku drzwi wejściowych w Europie Wschodniej

Rynek drzwi wejściowych w Europie Wschodniej straci w tym roku 4,4 proc. swojej wartości z powodu ekonomicznych konsekwencji pandemii – twierdzi austriacka firma badawcza Interconnection Consulting. Poprawy należy oczekiwać w 2023 r.

1