„Duży” może więcej, ale „mały” nie musi przegrać
W relacjach do „dużych” – rynkowych liderów, podmioty określane zbiorczym mianem MŚP (Małe i Średnie Przedsiębiorstwa), nie są pozbawione atutów, które mogą być źródłem przewag konkurencyjnych. Felieton dr Zbigniewa Mendla
Czytaj dalejPonadczasowa symbolika „małej łyżeczki”
Dr Zbigniew Mendel pisze w swoim felietonie na temat współczesnej odmianie kapitalizmu i potrzebie zmian postaw, szczególnie ze strony pracodawców.
Czytaj dalejUkraina naszą ekonomiczną szansą?
Sytuacja na Ukrainie cały czas jest napięta, jednak poza obroną kraju Ukraińcy już myślą o odbudowie kraju. Czy to szansa dla Polski? Pisze o tym w swoim felietonie dr Zbigniew Mendel.
Czytaj dalejPrzejściowe opamiętanie czy globalny reset?
Dr Zbigniew Mendel odpowiada na pytanie czy zbliżająca się recesja i wyhamowanie na wielu rynkach jest chwilowym załamaniem czy trwałym trendem, który doprowadzi do resetu w wielu gałęziach gospodarki.
Czytaj dalej3x O – optymalizacja, outsourcing, opamiętanie
O światowych tendencjach i zmianach w modelowaniu procesów optymalizacji i zarządzania, a także ich skutkach ekonomicznym piórem pisze w swoim felietonie dr Zbigniew Mendel.
Czytaj dalejChcieć to móc czy musieć to chcieć?
Doktor Zbigniew Mendel dzieli się refleksjami i wątpliwościami, które naszły po lekturze książki K. Raworth „Ekonomia Obwarzanka. Siedem sposobów myślenia o ekonomii XXI wieku”.
Czytaj dalejBudujemy, remontujemy i/czy jemy?
Zamieszanie z Nowym Ładem, stan i perspektywy relacji z Unią Europejską oraz inflacja, to nie jedyne wyzwania przed którymi stoimy. O niebezpieczeństwie zadłużenia kredytów hipotecznych oraz presji inflacyjnej pisze doktor Zbigniew Mendel.
Czytaj dalejMizeria czy rozwój?
Monitorując media i analizując publicznie dostępne dane statystyczne, można dojść do wniosku, że w ocenie najbliższej polskiej perspektywy gospodarczej, dominują dwa, skrajne stanowiska – zauważa Zbigniew Mendel w swoim felietonie.
Czytaj dalej