Szwedzki Bergs chce rozwijać sprzedaż w Polsce

Autor: |Data publikacji:

Bergs poinformował o wynikach za półrocze, a jednocześnie zaprezentował plany rozwoju w Polsce.

Szwedzka spółka Bergs, specjalizująca się w produkcji m.in. stolarki drewnianej, poinformowała o wynikach z pierwszego półrocza. Szczególnie w drugim kwartale odczuła pogarszającą się sytuację na rynku budowlanym. Negatywny trend widoczny był na rynku szwedzkim, gdzie aktywność w nowym budownictwie, ale i remontowym znacząco spadła. Jednocześnie spółka informuje, że poziom zamówień i wolumen sprzedaży w segmencie okien i drzwi są na dobrym poziomie. Do Bergs należy m.in. polski producent stolarki Pinus, z siedzibą w Skarbimierzu.

Foto: Pinus

Firma poinformowała, że sprzedaż netto w okresie od stycznia do końca czerwca wyniosła 1,5 mld koron szwedzkich (ok. 574 mln zł) w stosunku do 1,91 mld koron szwedzkich (ok. 730 mln zł) w roku 2022. Jednocześnie spółka przyznaje, że w tym okresie odnotowała wyższy wolumen sprzedaży w segmencie okien i drzwi. Natomiast zysk był stratą w wysokości 58 mln koron szwedzkich (ok. 22 mln zł) w stosunku do zysku 216 mln koron szwedzkich (ok. 82 mln zł) w roku 2022. Jeśli chodzi o wskaźnik EBITDA to w pierwszym półroczu tego roku wyniósł 18 mln koron szwedzkich (ok. 6,8 mln zł) w stosunku do 255 mln koron szwedzkich (ok. 97 mln zł) rok wcześniej.

Plany rozwoju Bergs w Polsce

Mimo spadającej aktywności budowlanej, firma informuje o stałym wzroście w segmencie okien i drzwi. Jednocześnie portfel zamówień, jak informuje Bergs, na jesień jest zadowalający. Spółka planuje otworzyć swoje pierwsze salony sprzedaży w Polsce. Będą to placówki w Warszawie i w Sopocie, otwarcie planowane jest w zimie tego roku.

Zobacz również

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.

Forum Webinar 2025 #1 – poznaj nowości na sezon 2025

Forum Webinar 2025 #1 – poznaj nowości na sezon 2025

Już 15 maja pierwsze w tym roku spotkanie online w ramach Forum Webinar. Wydarzenie będzie poświęcone prezentacji nowości produktowych przygotowanych przez dostawców i producentów na sezon 2025.