StolArchi 2022 – architekci wybrali najlepsze produkty z branży stolarki otworowej

Autor: |Data publikacji:

Podczas webinarium Forum Branżowego, które odbyło się 19 maja 2022 roku, poznaliśmy nie tylko nowości na ten sezon, ale również laureatów konkursu StolArchi. To pierwszy konkurs, w którym praktycy z biur projektowych doceniają produkty z branży stolarki otworowej.

StolArchi 2022 było już piątą edycją konkursu. Była to jednocześnie druga edycja, w której wśród jury konkursu zasiedli także internauci – głosowanie na faworyta publiczności trwało do 8 maja, dlatego wcześniej poznaliśmy zwycięzców tej kategorii. Laureatem nagrody internautów w konkursie StolArchi 2022 został system przesuwny Roto Patio Inowa | 400 firmy Roto. Na drugiej pozycji uplasowały się drzwi Amadeo zaprezentowane przez Stalprodukt. Trzecie miejsce przypadło systemowi przesuwnemu Slide, który zgłosiła do konkursu firma Decco. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Imponujące przeszklania i komfortowe wyjście na taras w nowej wersji systemu Roto Patio Inowa I 400 fot. Roto

Zasiadający w jury architekci wybrali zwycięzców w następujących kategoriach:

  • Forma;
  • Funkcja – Innowacja;
  • Wsparcie techniczne.

W kategorii FORMA wyróżnienia otrzymali: Dindecor za wypełnienie drzwiowe Ceramics Line oraz Dormakaba za drzwi obrotowe KTV. Nagroda główna przypadła firmie ALUPROF za SYSTEM DRZWI PRZESUWNYCH MB SKYLINE TYPE R.

Jury konkursu StolArchi tak komentowało swój wybór:

Tym razem byliśmy pewni, że w kwestii drzwi przesuwnych, przeszklonych nic już nie ma prawa bardziej nas zachwycić ani zaskoczyć.  Jednak projektanci i wykonawcy systemu MB Skyline Type R przesunęli granice wizualnej lekkości formy jeszcze dalej.

ALUPROF NOWOŚĆ 2021 MB-SKYLINE_Type_R 3

W kategorii FUNKCJA – INNOWACJA wyróżnienie otrzymało szkło ognioochronne Pyrostop firmy Pilkington. Nagroda główna przypadła firmie WALA za UCHWYT DO DRZWI Z CZYTNIKIEM LINII PAPILARNYCH EKEY DLINE.

Architekt Sylwia Melon-Szypulska:

Mimo, że nie jestem zwolennikiem biometrycznej identyfikacji i rozbudowanej kontroli dostępu to muszę przyznać, że uchwyt firmy Wala z czytnikiem linii papilarnych posiada wszelkie walory wizualne i eksploatacyjne, które skłoniłyby mnie do zastosowania w dowolnym projekcie.

Ekey dLine w rurze okrągłej WALA

W kategorii WSPARCIE TECHNICZNE nagrodę główna ex aequo otrzymały firmy WINKHAUS oraz PILKINGTON. W przypadku firmy Winkhaus jury wyraziło uznanie za „wsparcie techniczne w postaci serwisu umożliwiającego przegląd opcji konstrukcji okien, doboru zespoleń, kolorystyki oraz konfigurowanie produktów online”. Jeżeli zaś chodzi o Pilkington, to jury przyznało nagrodę za: „całokształt działań, wytrwałą działalność porównywalną z edukacyjną w dziedzinie szkła budowlanego, systematyczne wydawanie poradników i broszur zawierających informacje techniczne i zasady doboru różnych gatunków szkła, uczestnictwo przedstawicieli firmy w konferencjach technicznych i prezentacje na najwyższym poziomie„.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1