Sprzedaż systemów aluminiowych będzie rosła

Red.: |Data publikacji:

Rynek systemów aluminiowych ma przed sobą okres dynamicznego wzrostu. Kolejna agencja badawcza opublikowała pozytywne prognozy dla firm z branży aluminium.

Globalny rynek aluminium będzie rósł. Wartość tego sektora w 2023 r. wynosiła 128,12 mld dolarów, a do roku 2030 wzrośnie do 208,86 mld dolarów. Średni roczny wzrost w tym sektorze będzie na poziomie 7,23 proc. Tak oceniają analitycy z agencji badawczej 360iResearch w dokumencie „Global Forecast 2024-2030”. Te dane na temat wzrostu są zbliżone do prognoz innych agencji, m.in. Business Research Company, która zakłada, że  roczna stopa wzrostu wyniesie 6,7 proc. Pisaliśmy na ten temat TUTAJ.

Fot. Hydro

Analitycy prognozują, że systemy aluminiowe, które są szeroko stosowane w budownictwie, stają się coraz popularniejsze ze względu m.in. na rosnące wymagania dotyczące ochrony środowiska. Te produkty są stale unowocześniane, więc rośnie ich popularność także w innych sektorach gospodarki i to na całym świecie. Szczególnie w Europie zwiększa się popyt na wyroby aluminiowe ze względu na coraz większy nacisk na wyroby ekologiczne oraz recykling, w przypadku aluminium jest to złom aluminiowy.

Wśród największych graczy na tym rynku analitycy wymieniają m.in. firmy: Aluprof, Gutmann, Jansen, Norsk Hydro, Ponzio (obecnie Procural), Reynaers i Schüco.

Zobacz również

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass, należący do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumował wyniki finansowe z poprzedniego roku.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

1