Spadek sprzedaży uszczelek do stolarki w Polsce i na rynkach unijnych

Autor: |Data publikacji:

Sanok Rubber podsumował pierwszy kwartał tego roku pod względem finansowym. Spółka odnotowała niewielki spadek sprzedaży uszczelek do stolarki.

Grupa Sanok Rubber podała właśnie dane finansowe z pierwszego kwartału. Sprzedaż w pierwszych trzech miesiącach tego roku wyniosła 343,78 mln zł w stosunku do 386,12 mln zł. Spółka podaje, że spadła sprzedaż na rynku krajowym, w zakończonym właśnie kwartale wyniosła ona 110,91 mln zł w porównaniu do 121,84 mln zł. Także znacząco niższe były przychody na rynkach Unii Europejskiej, w tym roku osiągnęły 166,91 mln zł w stosunku do 200,78 mln zł w pierwszym kwartale w 2023 r. Ponadto spółka podaje, że wynik netto to 13,59 mln zł w porównaniu do 16,16 mln zł w roku ubiegłym.

Sprzedaż uszczelek do stolarki w bieżącym roku wyniosła 24,21 mln zł w porównaniu do 28,29 mln zł . Sanok Rubber najwięcej uszczelek sprzedaje na rynku krajowym, w tym roku przychody wyniosły 19,3 mln zł w stosunku do 22,45 mln zł rok wcześniej. Natomiast wartość przychodów z rynków unijnych to 3,44 mln zł w porównaniu do 3,83 mln zł w 2023 r.

Sanok Rubber ma także przychody na rynkach wschodnich, w Ukrainie i Białorusi. W pierwszym kwartale 2024 r. jest to kwota 8,1 mln zł, co stanowi 2,4 proc. udziału w ogólnej sprzedaży. Aktywa spółek zależnych w Rosji są przeznaczone do sprzedaży, a ich wyniki finansowe traktowane jako działalność zaniechana.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1