Selena ze wzrostem sprzedaży w 2020 r.

Red.: MR |Data publikacji: 2021-04-23

Selena podała wyniki za 2020 r. Spółka odnotowała wzrost w przychodach o 4,4 proc. w stosunku do roku 2019.

Wyniki są bardzo dobre – tak ocenił zarząd Seleny, podsumowując dane finansowe firmy za 2020 r. Producent chemii budowlanej odnotował przychody ze sprzedaży w wysokości 1,38 mld zł i były one wyższe o 4,4 proc. w porównaniu do roku 2019. Spółka podała także, że zysk operacyjny EBIT wyniósł 127,2 mln zł i był wyższy o 100 proc. w porównaniu do poprzedniego roku.

Zarząd Seleny informuje, że pandemia oraz okresowe przerwy w produkcji w różnych krajach, szczególnie w maju i kwietniu, nie miały znaczącego wpływu na finanse firmy. Dobre wyniki przedsiębiorstwo zawdzięcza także temu, że w marcu w zeszłym roku powstał specjalny zespół, który opracował procedury, które miały zminimalizować wpływ koronawirusa na działalność firmy. Dzięki temu udało się osiągnąć ciągłość pracy w 19 placówkach firmy na świecie. Selena także inwestowała w robotyzację i automatyzację, co wpłynęło na zwiększenie mocy produkcyjnych.

Cele strategiczne Seleny na najbliższą przyszłość, to zwiększanie ekspansji zagranicznej, ale także inwestowanie w digitalizację procesów działalności i wprowadzanie nowych produktów do oferty.

 

Zobacz również

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Niemiecka firma Weru stworzyła internetowy serwis, który działa na podobnej zasadzie, jak aplikacja randkowa Tinder. Użytkownicy mogą wybrać w niej pasujące do ich typu osobowości zdjęcia, na których podstawie proponowany jest później model drzwi wejściowych.

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory kupiło i zainstalowało nową linię do produkcji ślusarki aluminiowej. Firma dotychczas specjalizowała się w obróbce metali.

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Norsk Hydro poinformował o wynikach ze sprzedaży z trzeciego kwartału. Wyniki spółki były rekordowe, jednak rynek aluminium jest trudny.

1