Selena, producent chemii budowlanej z Wrocławia wstrzymuje produkcję w chińskich oddziałach z powodu szybko rozprzestrzeniającego się koronawirusa.
Działalność Seleny ma charakter globalny, więc firmę dotykają czasem globalne problemy. Firma od dekady produkuje w Chinach, gdzie ma dwa zakłady produkcyjne (w Nantong oraz Foshan). Spółka podjęła decyzję, że wstrzymuje w nich produkcję w związku z szerzeniem się w błyskawicznym tempie w Państwie Środka koronowirusa.

Co prawda zakłady Seleny są znacznie oddalone ogniska zakażenia, czyli prowincji Wuhan (Nantong dzieli od Wuhan ok. 800 km, a Foshan jest oddalone od niego o 1000 km), ale jak poinformowała Selena na łamach Gazety Wrocławskiej, wpływ na tę decyzję miały różne czynniki i okoliczności, jak i wytyczne chińskich władz. Zakłady polskiej spółki w Chinach wstrzymują produkcję do 9 lutego. Selena zapewniła wszystkim polskim pracownikom zatrudnionym w Chinach możliwość powrotu do kraju i pracy w Polsce. W Państwie Środka polska spółka zatrudnia około 70 pracowników na stałe.
Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała dziś, że liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa przekroczyła liczbę 213 osób. Wirus dotarł już do Europy. Piąty przypadek zachorowania odnotowano w Niemczech, we Włoszech zakażone są dwie osoby. Według najświeższych danych potwierdzono 9,8 tys. przypadków nowego koronawirusa (2019-nCoV) w 20 krajach na całym świecie. Wszystkie przypadki śmiertelne miały miejsce w kontynentalnej części Chin. Według chińskich władz ponad 1,5 tys. osób jest w stanie ciężkim lub krytycznym.
Zobacz również
Fakro otwiera fabrykę w USA
Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.
XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu
W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.
„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują
Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.