Schüco i Dormakaba łączą siły

Red.: |Data publikacji:

Firmy Dormakaba i Schüco ogłosiły strategiczne partnerstwo. Wspólnie chcą rozwijać projekty związane z digitalizacją i kontrolą dostępu. Będą też integrować swoje oprogramowanie.

W lipcu 2022 roku Schüco i Dormakaba podpisały umowę o współpracy strategicznej, w ramach której chcą rozwijać wspólnie projekty związane z digitalizacją oraz kontrolą dostępu. Pierwszy efektem kooperacji ma być integracja ekosystemu EntriWorX od Dormakaby z narzędziem do konfiguracji i obliczeń SchüCal od Schüco. Wspólne dzieło będzie skierowane zarówno do prywatnego sektora mieszkaniowego jak i do zastosowań komercyjnych.

Obie firmy zamierzają również współpracować w zakresie fizycznych produktów oraz optymalizować współpracę za pomocą interfejsów cyfrowych. Pierwsze efekty wspólnych prac rozwojowych partnerów mają zostać zaprezentowane na rynku jesienią 2022 r. podczas różnych targów branżowych oraz w kwietniu 2023 r. na targach BAU w Monachium.

Jim-Heng Lee, dyrektor generalny Dormakaba:

Z Schüco mamy po swojej stronie wiodącego partnera branżowego, który napędza cyfryzację i może wykorzystać nasze mocne strony w zakresie kontroli dostępu i rozwiązań drzwiowych, aby zaoferować swoim klientom wyjątkową wartość dodaną. Razem z Schüco ułatwiamy życie naszym klientom i łączymy naszą wiedzę cyfrową. Rezultatem tego partnerstwa będzie najnowocześniejsze środowisko planowania i ekosystem cyfrowy, aby zwiększyć wydajność naszych klientów.

Andreas Engelhardt, partner zarządzający Schüco, dodaje:

Dormakaba to kolejny ekspert, z którym możemy współpracować, aby uczynić życie inteligentniejszym. Nasze dwie firmy łączą swoje doświadczenie, aby promować wiedzę techniczną i synergię w rozwoju zorientowanych na design i inteligentnych systemów drzwiowych. Z niecierpliwością czekamy na wspólne działania.

Zobacz również

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice opublikował swój pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju. Firma prezentuje w nim nową strategię rozwoju.

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Dako otworzył właśnie swój nowy showroom w swojej siedzibie w Nowym Sączu. Także Aluprof inwestuje w salon, który otworzy w Wietnamie.

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Compremum podliczyło wyniki ze sprzedaży za trzy kwartały. Spółka osiągnęła sprzedaż ponad 167 mln zł, w tym 13 proc. to stolarka.

1