Sanok Rubber notuje wzrost w przychodach

Red.: MR |Data publikacji: 2020-12-03

Sanok Rubber podał do wiadomości wyniki z trzech kwartałów. W tym roku przychody ze sprzedaży wyniosły 706,11 mln zł. Sanok Rubber podaje także dane handlowe dotyczące uszczelek do stolarki. 

Producent uszczelek podsumował trzy kwartały. Z danych wynika, że okres od lipca do końca września to powrót firmy do poziomu sprzedaży z roku 2019. Dostawca uszczelek zanotował w tym okresie nawet niewielki wzrost. W okresie od lipca do końca września Grupa Sanok Rubber odnotowała przychody ze sprzedaży w wysokości 265,22 mln zł w porównaniu do 265,20 mln zł w roku 2019. Natomiast w okresie od stycznia do końca września sprzedaż spadła, wyniosła w tym roku 706,11 mln zł w porównaniu do 804,88 mln zł w roku ubiegłym. Spadek przychodów notowany był przede wszystkim w II kwartale, spowodowany przestojami. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Sanok Rubber podaje także dane handlowe dotyczące uszczelek do stolarki. W trzech kwartałach wartość sprzedaży uszczelek do stolarki budowlanej wyniosła 46,87 mln zł. Na rynku krajowym firma osiągnęła przychody w wysokości 35,08 mln zł, a sprzedaż do krajów Unii Europejskiej to kwota 6,86 mln zł. Pozostałą wartość stanowi eksport na inne rynki zagraniczne. W roku ubiegłym wartość sprzedaży uszczelek w analogicznym okresie to 48,69 mln zł. Przychody na rynku krajowym to 37,23 mln zł, a eksport na rynki Unii Europejskiej to 6,34 mln zł.

Spółka poinformowała także o wynikach ze sprzedaży eksportowej w trzech kwartałach pod kątem geograficznym. Wartość przychodów wszystkich produktów Sanoka Rubber w tym roku wyniosła 462,96 mln zł w porównaniu do 552,15 mln zł z roku 2019. Natomiast eksport do krajów unijnych w tym roku wyniosła 329,92 mln zł w porównaniu d 393,26 mln zł w roku 2019.

Zobacz również

Niewymuszony optymizm producentów okien

Niewymuszony optymizm producentów okien

Są firmy, które nie tylko nie narzekają, ale wręcz z wielkim optymizmem inwestują w nowe maszyny i linie produkcyjne. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca dotarło do nas kilkanaście takich informacji. Przedstawiamy niektóre z nich.

Najlepsze wpisy z Pressroomu

Najlepsze wpisy z Pressroomu

Przedstawiamy subiektywną listę najciekawszych wieści z firm, które opublikowaliśmy w ostatnim czasie. Jednocześnie zapraszamy do lektury całego działu Pressroom, w którym można odkryć jeszcze więcej ciekawych treści.

Jak klienci indywidualni w Polsce kupują okna?

Jak klienci indywidualni w Polsce kupują okna?

Centrum Analiz Branżowych przygotowało nowy raport, który sprawdza, jak Polacy kupują okna. Analizie poddano ścieżki zakupowe inwestorów indywidualnych, od pojawienia się potrzeby, aż po wrażenia po zakupie.

1