Sanok Rubber ze spadkami, także w segmencie stolarki

Red.: |Data publikacji:

Grupa Sanok Rubber podsumowała I półrocze. Przychody ze sprzedaży wyniosły 440,88 mln zł wobec 539,67 w roku 2019 r.

Spółka dominująca w grupie to Sanok Rubber Company. W minionym półroczu firma osiągnęła przychody w wysokości 300,89 mln zł wobec 389,1 mln zł. Z kolei zysk netto w spółce w minionym półroczu wyniósł 23,52 mln zł wobec 40 mln w roku 2019. Szczególnie widoczny był spadek przychodów w II kwartale. Tutaj spółka poinformowała, że od kwietnia do końca czerwca sprzedaż wyniosła 113,56 mln zł wobec 186,61 w analogicznym okresie w 2019 r.

Zarząd informuje, że spadki w wynikach spowodowane były panującą pandemią, przede wszystkim pojawiły się przestoje i ograniczenia w produkcji. Najtrudniejsze miesiące pod kątem wyników finansowych to kwiecień i maj, jednak ta tendencja spadkowa została zatrzymana w czerwcu. Wstępne dane za III kwartał pokazują poprawę wyników. Lepsze nastroje na rynku spowodowały, że klienci chętniej składali zamówienia, w porównaniu do II kwartału.

W minionym półroczu zwiększył się udział sprzedaży uszczelek do produkcji stolarki otworowej. W roku 2019 wynosił on 9,5 proc. a w tym roku 10,8 proc. w ogólnym wyniku handlowym spółki. W I półroczu 2020 przychody ze sprzedaży uszczelek stolarkowych wyniosły 26 mln zł – w tym 21,34 mln na rynku krajowym. W roku 2019 wynik ze sprzedaży to 27,59 mln zł, w tym 23,48 mln zł na polskim rynku.

Spółka otrzymała w omawianym okresie wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej. Była to kwota 6,7 mln zł jako dofinansowanie do wynagrodzeń z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie w ramach świadczeń na rzecz ochrony miejsc pracy ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. To wsparcie, jak przyznaje zarząd, częściowo zrekompensowało negatywny wpływ skutków pandemii.

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1