Sanok Rubber ze spadkami, także w segmencie stolarki

Red.: MR |Data publikacji: 2020-09-29

Grupa Sanok Rubber podsumowała I półrocze. Przychody ze sprzedaży wyniosły 440,88 mln zł wobec 539,67 w roku 2019 r.

Spółka dominująca w grupie to Sanok Rubber Company. W minionym półroczu firma osiągnęła przychody w wysokości 300,89 mln zł wobec 389,1 mln zł. Z kolei zysk netto w spółce w minionym półroczu wyniósł 23,52 mln zł wobec 40 mln w roku 2019. Szczególnie widoczny był spadek przychodów w II kwartale. Tutaj spółka poinformowała, że od kwietnia do końca czerwca sprzedaż wyniosła 113,56 mln zł wobec 186,61 w analogicznym okresie w 2019 r.

Zarząd informuje, że spadki w wynikach spowodowane były panującą pandemią, przede wszystkim pojawiły się przestoje i ograniczenia w produkcji. Najtrudniejsze miesiące pod kątem wyników finansowych to kwiecień i maj, jednak ta tendencja spadkowa została zatrzymana w czerwcu. Wstępne dane za III kwartał pokazują poprawę wyników. Lepsze nastroje na rynku spowodowały, że klienci chętniej składali zamówienia, w porównaniu do II kwartału.

W minionym półroczu zwiększył się udział sprzedaży uszczelek do produkcji stolarki otworowej. W roku 2019 wynosił on 9,5 proc. a w tym roku 10,8 proc. w ogólnym wyniku handlowym spółki. W I półroczu 2020 przychody ze sprzedaży uszczelek stolarkowych wyniosły 26 mln zł – w tym 21,34 mln na rynku krajowym. W roku 2019 wynik ze sprzedaży to 27,59 mln zł, w tym 23,48 mln zł na polskim rynku.

Spółka otrzymała w omawianym okresie wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej. Była to kwota 6,7 mln zł jako dofinansowanie do wynagrodzeń z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie w ramach świadczeń na rzecz ochrony miejsc pracy ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. To wsparcie, jak przyznaje zarząd, częściowo zrekompensowało negatywny wpływ skutków pandemii.

Zobacz również

BAU 2021 to już tylko targi online zamiast hybrydowych

BAU 2021 to już tylko targi online zamiast hybrydowych

Targi Monachijskie poinformowały, że nadchodząca edycja targów BAU odbędzie się jednak tylko w formule online. Decyzję podjęto po analizie wyników ostatniej ankiety przeprowadzonej wśród wystawców.

Przedstawicielka branży najbogatszą kobietą Ameryki

Przedstawicielka branży najbogatszą kobietą Ameryki

Forbes ogłosił ranking najbogatszych self-made kobiet Ameryki. Na pierwszym miejscu uplasowała się Diane Hendricks, właścicielka ABC Supply, hurtowego dystrybutora pokryć dachowych, sidingów i okien w Ameryce.

Duże wzrosty w Somfy po trudnej wiośnie

Duże wzrosty w Somfy po trudnej wiośnie

Somfy podsumowało trzy kwartały. W tym okresie wartość przychodów ze sprzedaży wyniosła 937,2 mln euro w stosunku do 916,5 mln w 2019 r.

1