Samorządy dopłacają do wymiany stolarki

Red.: |Data publikacji:

Kolejne polskie gminy w ramach własnych programów dopłacają do wymiany stolarki. Program wspierający zakup i montaż nowych okien i drzwi rozpoczął właśnie Wałbrzych oraz Bytom.

Wałbrzych ogłosił, że finansowo pomoże mieszkańcom gminy przy wymianie okien, drzwi i podłóg. Powstał program, który skierowany jest do osób zamieszkujących lokale komunalne. Pomoc udzielana jest tym, którzy przede wszystkim nie mają zaległości w opłatach (głównie czynszu). Miejski Zarząd Budynków w Wałbrzychu informuje, że urząd dołoży 400 zł za mkw. okna i 500 zł za drzwi wejściowe wraz z ościeżnicą. Partycypacja w kosztach będzie zaliczana na poczet opłat czynszowych.

Wsparcie finansowe do wymiany okien i drzwi w Gminie Wałbrzych to jedna z kilku ostatnio przeprowadzanych przez samorządy akcji, której celem jest poprawa efektywności energetycznej budynku. Gdynia ponad miesiąc temu zakończyła III edycję programu „Termowizja, czyli jak uszczelnić domowy budżet”. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Tutaj chodziło o zachęcenie mieszkańców Gdyni do przeprowadzenia remontu i m.in wymiany okien i drzwi.

Z kolei Bytomskie Mieszkania, jednostka budżetowa gminy Bytom, ogłosiła konkurs ofert i szuka wykonawców zainteresowanych dużymi projektami współfinansowanymi z dotacji unijnych oraz dotacji celowej w ramach Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji w roku 2020. Chodzi tu przede wszystkim o termomodernizację i przebudowę istniejących lokali i wymianę stolarki okiennej w lokalach użytkowych. Zgłoszenia na obecnie ogłoszoną turę konkursów wysyłać można do 3 listopada.

Przypomnijmy, że obecnie trwa także ogólnopolski program „Czyste Powietrze”, który umożliwia uzyskanie dofinansowania do wymiany okien i drzwi. Pisaliśmy o nim m.in. TUTAJ. Beneficjentami mogą być tu zarówno klienci indywidualni, jak i samorządy. Tutaj wyróżnia się m.in Zabrze, które włączyło się w program podpisując z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej mowę na realizację kolejnego etapu Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla budynków jednorodzinnych.

Producenci okien i drzwi także chętnie informują swoich klientów o możliwościach wsparcia finansowego przy zakupie nowej, energooszczędnej stolarki. Komunikację taką wprowadziły m.in. Krispol, Internorm, Velux, Oknoplast, Mirox, czy Eurocolor.

Zobacz również

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice opublikował swój pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju. Firma prezentuje w nim nową strategię rozwoju.

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Dako otworzył właśnie swój nowy showroom w swojej siedzibie w Nowym Sączu. Także Aluprof inwestuje w salon, który otworzy w Wietnamie.

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Compremum podliczyło wyniki ze sprzedaży za trzy kwartały. Spółka osiągnęła sprzedaż ponad 167 mln zł, w tym 13 proc. to stolarka.

1